Zvýšia im kapacitu: Škôlku na Kalinčiakovej ulici čaká rekonštrukcia

Výstavba novej triedy i rekonštrukčné práce čakajú na jar budúceho roka Materskú školu (MŠ) na Kalinčiakovej ulici v Zlatých Moravciach. Radnici sa na projekt podarilo získať vyše 360 000 eur z fondov Európskej únie.

Ilustračný obrázok k článku Zvýšia im kapacitu: Škôlku na Kalinčiakovej ulici čaká rekonštrukcia
Zdroj: TASR

Celkové náklady projektu dosiahnu sumu viac ako 380 000 eur. Ako informoval magistrát, stavebné práce by sa mohli začať realizovať v apríli budúceho roku. Nová trieda bude pristavaná medzi súčasnými pavilónmi Š1 a Š3. Podľa predbežného návrhu by v nej mala byť vytvorená herňa so spálňou, hygienické zázemie, miestnosť pre upratovačku a prezliekareň.

Okrem zvýšenia kapacity MŠ minimálne o desať žiakov, dôjde aj k rekonštrukcii objektu škôlky. V rámci stavebných prác budú vynovené sociálne zariadenia a vymenia sa okná a dvere, aby došlo k zníženiu energetickej náročnosti budovy.

Mesto okrem toho plánuje investovať aj do nákupu nového vybavenia MŠ. Podľa vyjadrenia prednostu mestského úradu Mariána Kováča pribudne v škôlke nový nábytok i didaktické prostriedky na podporu inkluzívneho vzdelávania.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR