Iné športy

Známy pretek Machulinská dvadsiatka pozná víťazov: Kto sa umiestnil najlepšie?

Náš región má za sebou ďalšiu zaujímavú športovú udalosť. Neďaleko nášho mesta sa uskutočnil bežecký pretek Machulinská dvadsiatka. Ako to celé dopadlo?

Ilustračný obrázok k článku Známy pretek Machulinská dvadsiatka pozná víťazov: Kto sa umiestnil najlepšie?

Prvý cestný pretek sa v Machulinciach konal v roku 1984. V tom čase by asi málokto uveril, že toto športové podujatie bude mať takú dlhú tradíciu. Tento rok sa totiž uskutočnil už 33. ročník slávnej Machulinskej dvadsiatky.

Tá sa beží vždy v prvú decembrovú sobotu. Tohtoročný pretek sa konal v sobotu 3. decembra. Hlavná trať bola už tradične dlhá 20 km, pričom štart bol v strede obce Machulince, pokračovalo sa cez obec Obyce až do Jedľových Kostolian a späť.

Víťazom hlavnej mužskej kategórie sa stal Oleksander Matvijčuk. U žien dominovala Veronika Zrastáková. Dorastenci a rekreační bežci mali samostatnú šesť kilometrovú trať. U mužov tu vyhral Matej Grman, u žien Jana Mácsaiová.