Zmena termínu mestského zastupiteľstva: Konať sa bude už tento týždeň

Ak sa zaujímate o dianie v našej samospráve, čítajte pozorne. Tento týždeň sa koná zasadnutie zastupiteľstva. Pôvodne sa malo konať až v marci.

Ilustračný obrázok k článku Zmena termínu mestského zastupiteľstva: Konať sa bude už tento týždeň
Foto: Peter Klimant / Zdroj: Dnes24.sk

Poslanci a primátor mesta budú opäť verejne rokovať. V poradí 34. zasadnutie mestského zastupiteľstva sa uskutoční vo štvrtok 22. februára 2018 o 16:00 hod. v obradnej sále Mestského strediska kultúry a športu v Zlatých Moravciach.

V tomto mesiaci sa však podľa schváleného plánu nemalo uskutočniť žiadne rokovanie mestského zastupiteľstva. Pôvodne sa 34. zasadnutie malo konať až o mesiac neskôr, radnica však rozhodla to zmeniť. „Mesto Zlaté Moravce oznamuje zmenu termínu zasadnutia mestského zastupiteľstva z pôvodného termínu 15. marca 2018 na 22. februára 2018,“ uviedlo mesto na svojom webe.

Dôvodom na tento krok majú byť výzvy na predkladanie projektov pre udeľovanie finančných dotácií, do ktorých sa samospráva chce zapojiť. Aby sa mohlo mesto uchádzať o takéto dotácie, musia to prv schváliť poslanci. Ak by sa však zasadnutie konalo v marci, niektoré výzvy by sa nestíhali podať.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk