Správy

Zlatomoravecká nemocnica a rok 2019: Hospitalizovaných bolo takmer 3-tisíc pacientov

Ako vyzeral rok 2019 v nemocnici Zlaté Moravce? Známe sú presné čísla.

Ilustračný obrázok k článku Zlatomoravecká nemocnica a rok 2019: Hospitalizovaných bolo takmer 3-tisíc pacientov
Zdroj: Nemocnica Zlaté Moravce

Zlatomoravecká nemocnica, ktorá je členom skupiny AGEL, zhodnotila svoj uplynulý rok. V rámci tohto hodnotenia bolo uverejnených aj zopár štatistických údajov.

Konkrétne, za rok 2019 tu bolo celkovo hospitalizovaných viac ako 2 730 pacientov z toho mužov 1 149 a 1 583 žien, nemocnica zrealizovala cca 820 operačných zákrokov.

Otvorenie nového oddelenia

,,Z nášho pohľadu bolo zásadným, že spoločnosť AGEL prijala rozhodnutia, v ktorých zohľadnila súhlasy na niektorých druhy výkonov zo strany zdravotných poisťovní. Do popredia sme dostali tie výkony, ktoré sú v nemocnici nosné, pre nemocnicu perspektívne a konkurencieschopné v rámci regiónu“, hovorí predseda predstavenstva Nemocnice Zlaté Moravce Miroslav Jaška.

Za jeden z najvýznamnejších úspechov nemocnice označil otvorenie nového lôžkového oddelenia pre dlhodobo chorých pacientov, ktorým je potrebné zabezpečiť dlhodobú liečbu s každodennou lekárskou vizitou, ošetrovateľskú starostlivosť, rehabilitáciu a nácvik bežných denných činností.

Novinkou aj poradňa

"Zaviedli sme nový komunikačný systém pacient – sestra a veľkou zmenou je aj vybudovanie hygienickej časti pre hendikepovaných pacientov“, dodáva Jaška.

V novembri pacienti získali možnosť navštíviť novú poradňu chronických rán a stómií, ktorá sa zaoberá problematikou preležanín, diabetických defektov, vredov predkolenia, ťažko liečiteľných operačných rán a iných dlhodobo sa nehojacich defektov.

,,Za dva mesiace fungovania ambulancie bolo vyšetrených 31 pacientov, čo potvrdzuje, že pacienti majú o túto novú službu záujem“, zhodnotil Jaška.

V priebehu roku 2019 zlatomoravecká nemocnica zaviedla aj tzv. laseroterapiu. Ide o formu svetloliečby s biostimulačnými, protibolestivými a protizápalovými účinkami. Touto technikou bolo podľa štatistík nemodnice od apríla odliečených 1 309 pacientov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie