Veronika Kalinová Futbal

Druhé kolo jarnej sezóny Corgoň ligy našim futbalistom opäť nevyšiel. Síce FC ViOn malo ambíciu podať agresívnejší výkon ako v Senici, no aj napriek tomu na AS Trenčín nemalo. Zlatomoravčania prehrali 1:2 nad Trenčínom.

Ilustračný obrázok k článku Zlatomoravčania majú za sebou druhý jarný zápas: ViOn narazil na dobre pripravený Trenčín

Úvodné dejstvo sa nieslo prevažne v znamení domáceho tímu. V 10. min sa po ľavej strane uvoľnil Mondek a skúšal nacentrovať pred bránu. Na jeho loptu však nikto nedočiahol, a tak natiahol gólmana Kuciaka. O tri minúty sa silovo presadil Malec, ale hradbu tiel súpera neprestrelil. Po necelých dvadsiatich minútach hry prišla prihrávka z hĺbky poľa na nabiehajúceho Mišáka. Ten vyhral bežecký súboj s gólmanom a priťukol pred opustenú bránu Malecovi, ktorý otvoril skóre – 1:0.

Prvý polčas nám neprial

Vyrovnanie mal na kopačke Pavol Majerník. Po odrazenej lopte však mieril z vnútra šestnástky iba do bočnej siete. V 30. min. sa presadil Van Kessel, vyhral aj súboj s brankárom, ale jeho prihrávku Mondek v gól nepretavil. Následne Mišák vysunul Van Kessela. Ten vystrelil nepresne, hoci mohol ešte prihrať lepšie postaveným spoluhráčom.

Moravciam svitla nádej, ale…

Po piatich minútach hry druhého polčasu Trenčania pridali druhý gól. Tentokrát Malec priťukol loptu Mišákovi, ktorý skóroval strelou do stredu brány. Znížiť mohol po rohovom kope Fernando, keď jeho hlavička letela tesne nad brvno. V 64. min vypichol loptu Extrenčan Mazan pre Pavelku. Jeho krížna strela znamenala gól – 2:1.

O štyri minúty šiel predčasne pod sprchy Madu po druhej žltej karte a Zlatým Moravciam svitla nádej. Väčšia aktivita následne síce bola na kopačkách hostí, ale k výraznejším príležitostiam to neviedlo. V 85. min Pavelka v šestnástke zle spracoval prihrávku a v nadstavenom čase Mazan v čistej šanci tesne minul bránu. Trenčín predĺžil víťaznú sériu na päť zápasov.

Hlasy trénerov

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: „Do zápasu sme vstúpili dobre. Z našej strany sme mali prvý polčas pod kontrolou. Súper bol dobre organizovaný a hral zo zabezpečenej obrany. Jednu šancu sme premenili. Do druhého polčasu sme sa chceli prezentovať svojou hrou a pridali sme aj gól. Nechali sme si však streliť jeden gól a znervózneli sme. Pribrzdilo nás aj vylúčenie, ale chalanom slúži ku cti, že zápas zvládli.“

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: „Vzhľadom na minulotýždňovú prehru v Senici sme chceli podať agresívnejší výkon. V prvom polčase sme príliš kazili hru a robili chyby v defenzívne. Škoda presilovky, ktorú sme nevyužili. Až príliš sme sa ponáhľali v zakončení. Viac sme sa mohli s loptou pohrať. Šanca prišla v poslednej minúte, no Mazan ju nepremenil. Verím, že ak budeme pokračovať v poctivej práci, výsledky sa dostavia.“

AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:0)

Góly: 19. Malec, 50. Mišák – 64. Pavelka. Rozhodoval: Kráľovič, ŽK: Madu – Pavelka, Chren, Mazan, Majerník, Candrák, ČK: 68. Madu (po druhej ŽK), 2939 divákov
Zostavy a striedania:
Trenčín: Volešák – Čögley, Ramon, Kleščík, Madu – Bero – Van Kessel (46. Simon), Mišák (72. Jairo de Macedo), Holúbek, Mondek (90. Bariš) – Malec
Zlaté Moravce: Kuciak – Candrák, Chrappan (37. Pintér), Majerník, Chren – Kováč (70. Hadžić), Fernando – Mazan, Babic, Pribula (46. Orávik) – Pavelka