Futbal

Futbalisti ŠKF Sereď prehrali v sobotňajšom stretnutí 11. kola Fortuna ligy s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:2. Duel sa hral v Zlatých Moravciach.

Ilustračný obrázok k článku Zlaté Moravce zvládli zápas so Sereďou: Tréner verí, že výkonnosť bude ešte rásť
Zdroj: Rastislav Búgel

Do stretnutia lepšie vstúpili hráči Vionu. Prebiehala 8. minúta, Hrnčár z pravej strany posadil výborný center na hlavu Kyziridisa, ktorý prudkou hlavičkou z piatich metrov otvoril gólový účet stretnutia – 0:1. V 13. minúte skúšal šťastie Duga, z hranice šestnástky mieril tesne mimo. Vyrovnanie priniesla 28. minúta, po závare v pokutovom území hostí sa k lopte dostal Šumský, ktorý prudkou prízemnou strelou k ľavej žrdi prekonal Chovana.

V 32. minúte sa v obrovskej šanci ocitol Jarovič, ktorého z troch krokov vychytal Chovan, následnú dorážku na bránkovej čiare odvrátil Tóth. V závere prvého dejstva pálil nepresne z hranice šestnástky Jarovič.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Aj do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hráči Vionu. V 49. minúte si na Čögleyov center vyskočil Balaj, jeho dobre mierenú hlavičku pod brvno Yakubu vytesnil na rohový kop. Ten rozohral Ďubek, ale Duga zblízka prestrelil. V 55. minúte prišla vydarená kombinácia po ose Duga – Kyziridis s koncovkou Balaja, ktorého strelu Yakubu na dvakrát skrotil. Skóre sa opäť menilo v 71. minúte, Ďubek odohral štandardku z pravej strany, k lopte sa na hranici malého vápna dostal Duga a presnou hlavičkou poslal hostí opäť do vedenia – 1:2. Záverečná snaha Serede k vyrovnaniu neviedla.

ŠKF Sereď – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:2 (1:1)

• hralo sa v Zlatých Moravciach

Góly: 28. Šumský – 8. Kyziridis, 71. Duga. Rozhodovali: Sedlák, Weiss, Galo, ŽK: Čelikovič, Jarovič, Ba, Šumský – Duga, Moško, Grozdanovski,

Sereď: Yakubu – Čelikovič, Michalík, Ba, Hučko (83. Pereira) – Morong – Iván, Potoma (83. Ibarguen), Šumský, Bušnja (58. Pankaričan) – Jarovič (71. Jureškin)

Zlaté Moravce-Vráble: Chovan – Čögley, Tóth, Moško, Chren – Hrnčár (77. Kovaľ), Grozdanovski, Duga, Kyziridis – Ďubek – Balaj

Peter Lérant, tréner Serede: „Dnešný zápas sme nezvládli. Urobili sme individuálne chyby. Zlaté Moravce mohli bez žltých kariet prerušovať hru. Rozhodca neodpískal jasnú penaltu po faule na Jaroviča. Mali sme čistú šancu na 2:1, bohužiaľ, gól z toho nebol. Teraz nás čaká ťažký zápas s Dunajskou Stredou, ktorej máme čo vracať.“

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: „Zápas sme zvládli herne i výsledkovo. Obaja súperi chceli vyhrať tento špecifický zápas. Verím hráčom, že ich výkonnosť bude ešte rásť. Som rád, že sa pohybujeme na hranici hornej šestky.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.