Kultúra

Zlaté Moravce zažijú veľkú slávnosť: Pripomenieme si významné jubileum

Už je tomu 155 rokov od príchodu Milosrdných sestier Sv. Kríža do župnej nemocnice v Chyzerovciach. Pri tejto príležitosti je pripravený špeciálny program.

Ilustračný obrázok k článku Zlaté Moravce zažijú veľkú slávnosť: Pripomenieme si významné jubileum
Zdroj: Dnes24.sk

V najbližších dňoch si pripomenieme významné jubileum – presne 155 rokov od príchodu Milosrdných sestier Sv. Kríža do župnej nemocnice v Chyzerovciach.

Spolok pre záchranu kultúrneho a prírodného dedičstva našich predkov spoločne s Farským úradom Zlaté Moravce a zlatomoraveckým Mestským múzeum pripravili pre túto udalosť špeciálnu spomienkovú slávnosť.

Slávnosť sa uskutoční vo štvrtok 20. februára 2020. Začína sa o 16:00 hodine aktom položenia venca na mestskom cintoríne k hrobu Milosrdných sestier sv. Kríža.

O 17:00 hodine sa uskutoční svätá omša vo farskom kostole sv. Michala archanjela. Celebruje Mons. Ján Pristač, kanonik sídelnej Nitrianskej kapituly, archidiaconus neocastrensis.

Milosrdné sestry Sv. Kríža prišli do župnej nemocnice v Chyzerovciach 21. februára 1865, teda dva roky po jej vzniku. Do zariadenia prišli s cieľom starať sa o chorých.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie