Peter Klimant Futbal

V sobotňajšom 9. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy sa zlatomoraveckí futbalisti postavili proti hráčom z Dunajskej Stredy. O napínavé akcie nebola núdza.

Ilustračný obrázok k článku Zlaté Moravce sa popasovali s Dunajskou Stredou: Divákov čakal obojstranne bojovný futbal
Zdroj: Webnoviny.sk

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia. V 6. minúte rozohral Szabó štandardnú situáciu, na odrazenú loptu si počkal Saláta a prízemnou strelou k ľavej žrdi z hranice šestnástky poslal DAC do vedenia – 0:1. V 10. minúte už mohlo byť vyrovnané, keď Orávik potiahol akciu po pravej strane, naservíroval loptu Valentovi, ktorý z troch krokov nedokázal skórovať do prázdnej brány.

Po štvrťhodine hry skúšal šťastie Turňa, s jeho prudkou strelou do stredu brány si Kováč poradil. Po polhodine hry rozohral rohový kop Orávik, Djuričičovu hlavičku Penksa končekmi prstov vytlačil spod brvna. Následne sa šikovne uvoľnil Mikinič, pozorný Penksa jeho strelu na dvakrát skrotil. Na opačnej strane sa rútil sám na Kováča Ujlaky, jeho dlhú kľučku stihol v poslednej chvíli upratať do bezpečia Mikinič. V závere polčasu dostal dobrú prihrávku za obranu Valenta, nenamieril však presne.

Obojstranne bojovný futbal prinieslo aj druhé dejstvo. V 47. minúte sa ocitol v ideálnej príležitosti striedajúci Stanič, z päťky však hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde. Vyrovnanie priniesla 51. minúta, keď si na Sabov center z rohu vyskočil Djuričič a hlavou poslal loptu za Penksov chrbát – 1:1. Po hodine hry Charizopulosovu strelu z hranice šestnástky gólman hostí kryl. V 79. minúte našiel Pavlendov center nekrytého Mikiniča, ktorého strela len tesne minula cieľ. V závere po štandardnej situácii Szaba napriahol z 20 m Brašeň, jeho strela ale letela vysoko nad.

Hlasy po zápase

Branislav Mráz, tréner Zlatých Moraviec: „Opäť sme doma stratili body. Súper išiel rýchlo do vedenia, čo nás na chvíľu vyviedlo z konceptu. Škoda, že sme nevyužili čistú šancu na vyrovnanie už v prvom polčase. Po zmene strán sme išli jasne za svojim cieľom s úmyslom vyrovnať. To sa nám po štandardnej situácii aj podarilo. S výsledkom však nie sme spokojní, chceli sme doma konečne vyhrať.“

Mikuláš Radványi, tréner Dunajskej Stredy: „Ťažko sa mi hovorí, lebo dnes sme prišli s úmyslom vyhrať. Išli sme do vedenia a Ujlaky ho mohol aj zvýšiť. Do druhého polčasu sme nemali dobrý vstup, dostali sme zbytočný gól po štandardnej situácii. Zápas sme mali rozohraný na víťazstvo. S bodom vonku by sme mali byť spokojní, ale nie sme. Atmosféra bola výborná, naši fanúšikovia skvelí.“

ViOn Zlaté Moravce – DAC Dunajská Streda 1:1 (0:1)

Góly: 53. Djuričič – 6. Saláta. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Nikolič Djuričič, Charizopulos – Brašeň, Szabó, Turňa, Jurčo, 1320 divákov

Zostavy a striedania:
ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Pavlenda, Nikolič, Pintér, Chren – Orávik, Sabo, Djuričič, Mikinič – Ďurica (58. Charizopulos) – Valenta (82. Sukisa) DAC Dunajská Streda: Penksa – Turňa, Tóth, Saláta, O. Szabó – Krišto, Straka – Ujlaky, Sabler (46. Stanič – 73. Černák), Brašeň – Jurčo