Kristína Striešková Futbal

Zlaté Moravce proti Bratislave neúspešné

Slovan chcel v domácom súboji proti Zlatým Moravciam využiť zakopnutie Žiliny v Banskej Bystrici a oživil svoje majstrovské ambície.

Slovan Bratislava – ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0)
Gól: 82. Šebo. Rozhodca: Vlk, ŽK: Milinkovič – Janečka, Chren, Pavlenda, 2143 divákov.
Zostavy a striedania: Slovan Bratislava: Putnocký – Bagayoko, Dobrotka, Kolčák, Hrdlička – Guede – Milinkovič (86. Božič), Kiss (74. Szarka), Žofčák – Kordič (46. Grendel), Šebo ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda (86. Brčák), Janečka, Pavlovič (53. Farkaš), Chren – Babic – Orávik, Candrák, Žilák, Hruška (76. Tomášek) – Pavelka

V úvode mu aj patrilo dianie na ihrisku, ale efektná Šebova strela vo 4. minúte sa zrodila z ofsajdovej pozície. V 17. minúte Milinkovič uvoľnil do šance Kordiča, jeho lob však išiel nad bránu. O dve minúty tvrdo vystrelil aktívny Milinkovič, Kuciak bol pozorný. Hostia sa zamerali na brejky, ale vpredu boli dlhé minúty nepresní a tým pádom neškodní. Výsledkom ich úsilia boli akurát ďalekonosná strela Žiláka a dobre zatočený roh Orávika, ktorému nechýbalo veľa, aby ho silný vietor zafúkol do bránky. V závere polčasu sa ViOn osmelil a mohol sa ujať vedenia. Najväčšiu šancu mal v 41. minúte – loptu si postavil priamy kop Hruška, ktorého rafinovaná strela prešla celým pokutovým územím a zastavila ju až pravá žrď Putnockého bránky.
Po necelej minúte druhého polčasu sa ocitol v tutovke Milinkovič, pred ktorým nedôrazne odkopol loptu Chren, ale srbský špílmacher vystrelil vnútri šestnástky len nad bránu. Domácim v ďalšom priebehu chýbal nápad, vďaka ktorému by oklamali zhustenú obranu Zlatých Moraviec. Až v 72. minúte sa im podarilo vytvoriť si šancu, keď Milinkovič vyprášil rukavice Kuciaka a z následnej dorážky Šebo vo výhodnej pozícii hlavou namieril len do žrde. Slovan sa síce usadil pred šestnástkou súpera, ale vynútil si len sériu rohov. Výnimkou bola 82. minúta, keď po jednom z nich z nohy Žofčáka rozvlnil sieť zblízka hlavou Šebo – 1:0. V úplnom závere Šeba vychytal Kuciak a útočník Slovana sa ešte prezentoval strelou do žrde. Tri body zostali „doma“, aj keď Slovan herne nepresvedčil.