Futbal

Zlaté Moravce na Trenčín nestačili: O výsledku zápasu rozhodol jeden gól

V skupine o záchranu sa cez víkend odohral ďalší zápas. Zlaté Moravce sa postavili proti Trenčínu.

Ilustračný obrázok k článku Zlaté Moravce na Trenčín nestačili: O výsledku zápasu rozhodol jeden gól

Prvý polčas bol na vyložené príležitosti veľmi chudobný, jedine po vyše polhodine hry si Bukari nabehol za defenzívu Zlatých Moraviec a postupoval aj s loptou na bránku. Dostal sa však z uhla a v pokutovom území radšej prihral Sleegersovi, ktorý trafil len obrancu. Bezgólový stav trval dlho aj po zemen strán, hoci pribudlo šancí. V 51. minúte Ďubek vysunul za trenčiansku obranu Šveca, ktorý sa rútil sám na brankára Chudého, ale v rozhodujúcej chvíli mu ušla lopta.

O osem minút Bukari prestrelil zblízka, na opačnej strane pochodil rovnako Dočekal. Chudý sa v 73. minúte ocitol ďaleko z domácej bránky a Válovčan ho chcel prelobovať, Trenčan však loptu vyškriabal spod brvna a následne ju zachytil na bránkovej čiare. Válovčan mal vzápätí ďalšiu možnosť, ale loptu netrafil ideálne. Chovan v závere riadneho hracieho času zlikvidoval šancu Umeha, no v 89. minúte už nestačil na zakončenie striedajúceho Roguljiča – 1:0. Válovčan mal ešte v nadstavenom čase príležitosť na vyrovnanie, obrana AS ju zblokovala.

AS Trenčín – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0 (0:0)

• Gól: 89. Roguljič. Rozhodovali: Glova – Pozor, Poláček, ŽK: Slávik – Válovčan, Ďubek
  • Trenčín: Chudý – Slávik, Šulek, Skovajsa, Yem – Van Arnhem – Lamine, Čatakovič (82. Roguljič), Sleegers (55. Corryn) – Bukari (90.+1 Kadák), Umeh
  • Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Kwin Kwin, Asanovič, Brašeň – Švec (67. Orávik), Grozdanovski (90. Práznovský), Duga (79. Karlík), Válovčan – Ďubek – Dočekal

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu