Rôzne

Zlaté Moravce a Deň Zeme: Čo sa bude u nás diať?

Deň Zeme nám každý rok pripomína, aby sme neboli ľahostajní voči životnému prostrediu, ktoré je veľmi krehké a preto sa oň treba pravidelne starať. Do akcie sa zapájajú mnohé mestá, aj Zlaté Moravce.

Ilustračný obrázok k článku Zlaté Moravce a Deň Zeme: Čo sa bude u nás diať?
Zdroj: TASR

Deň Zeme je termín venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Do tohto sviatku našej planéty sa zapájajú aj Zlaté Moravce. Mesto spoločne s Mestským strediskom kultúry a športu (MSKŠ) pri tejto príležitosti pripravuje hneď dve akcie.

U nás sa bude Deň Zeme konať s menším oneskorením, a teda 29. apríla 2019, kedy sa od 8:30 hod. do 12:00 hod. uskutoční v divadelnej sále Mestského strediska kultúry a športu premietanie filmov Štátnej ochrany prírody Slovenskej republiky, ktoré bude spojené so zaujímavou prednáškou.

Zároveň od 24. apríla až do 4. mája 2019 bude v priestoroch kaštieľa sprístupnená výstava výtvarných prác detí zlatomoraveckých materských škôl, základných škôl a školských zariadení.

Deň Zeme je ekologicky motivovaný sviatok, ktorý upozorňuje ľudí na dopady ničenia životného prostredia a dáva priestor na diskusiu o možných riešeniach.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie