Zimná údržba v Moravciach: Pripravených je vyše sto ton posypového materiálu

Na zimu sú pripravení. Zlatomoravské Technické služby majú na zimnú údržbu pripravených 100 ton posypového štrkového materiálu a šesť ton soli.

Ilustračný obrázok k článku Zimná údržba v Moravciach: Pripravených je vyše sto ton posypového materiálu
Zdroj: Dnes24.sk

Zlatomoravské Technické služby majú na zimnú údržbu pripravených 100 ton posypového štrkového materiálu a šesť ton soli. Ako informovala radnica, k dispozícii je aj sypač s radlicou, posypové zariadenie na multikáre, traktor, nakladač a ďalšia menšia technika. Magistrát má okrem toho podpísanú zmluvu aj so súkromnou firmou, ktorá v prípade potreby môže mestu vypomôcť nasadením ďalšej techniky.

Podľa plánu zimnej údržby sa budú v prípade sneženia ako prvé odhŕňať úseky, na ktorých je najväčší pohyb chodcov. Spadá sem centrum mesta, okolie nemocnice a polikliniky, okolie nákupných centier a tovární. Nasledujú sídliská a okolie domovej zástavby.

Technické služby budú mať počas zimného obdobia funkčnú aj zimnú pohotovosť. V rámci nej sú pracovníci podniku nepretržite 24-hodín denne na telefóne, pripravení vyraziť do terénu a odhŕňať sneh. „Na svoje povinnosti počas zimy však nesmú zabúdať ani samotní Zlatomoravčania. Vlastníci bytov a nebytových priestorov sú povinní pred svojimi prevádzkami a bytmi odpratávať sneh v zmysle zákona a všeobecne záväzného nariadenia mesta,“ informovala radnica.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame