Futbal

Záver jesene ViOn-u nevyšiel: Proti Michalovciam ťahal za kratší koniec

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce uspeli v sobotnom stretnutí 19. kola Fortuna ligy na štadióne FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0.

Ilustračný obrázok k článku Záver jesene ViOn-u nevyšiel: Proti Michalovciam ťahal za kratší koniec
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

V nepríjemnom veternom počasí sa hral medzišestnástkový futbal s pramálom streleckých príležitostí. Hostia si vypracovali streleckú príležitosť v 7. minúte, Trusovu strelu k pravej žrdi Kira vykryl. Na opačnej strane vyskúšal šťastie Mondek, ale pozorný Száraz sa prekvapiť nenechal. To bolo na dlhé minúty všetko, až v 39. minúte Kyziridis rozohral štandardku, Mondek posadil loptu na hlavu Šveca, ktorého hlavička preletela ponad bránku.

Po zmene strán sa hral svižnejší futbal. Už v 47. minúte našiel Žofčák na hranici malého vápna Marcina, ktorého strelu Kira vytesnil na roh. Do vedenia mohli ísť domáci v 53. minúte, Kyziridis šikovne vysunula Gamboša, ktorý namieril iba do nôh Szaráza. V 65. minúte po Čonkovom rohu sa k odrazenej lopte dostal Sloboda, z hranice 16-ky namieril tesne mimo.

Skóre sa zmenilo v 70. minúte, na Žofčákov center si nabehol Trusa a presnou hlavičkou prekonal Kiru.

Domáci vrhli všetky sily do útoku, v 85. minúte Čonka vysunul za obranu Kyziridisa, ten zo šiestich metrov nedokázal prekonať brankára hostí. V nadstavenom čase Kyziridisovu strelu Száraz vyrazil pred Čögleya, ten ani z dvoch krokov nedokázal pretlačiť loptu do siete. Ani Kyziridis nedokázal prekonať brankára Száraza a tri body získali hostia.

Ako zhodnotil zápas tréner Ľuboš Benkovský? Dočítate sa to na ďalšej strane!