Peter Klimant Rôzne

Zaujímavá akcia v arboréte na záver prázdnin: Deti, zasaďte si svoj strom

Záver letných prázdnin sa nezadržateľne blíži. V Arboréte Mlyňany sa budú môcť deti s voľnými dňami rozlúčiť zaujímavým spôsobom.

Ilustračný obrázok k článku Zaujímavá akcia v arboréte na záver prázdnin: Deti, zasaďte si svoj strom
Zdroj: TASR

Občianske združenie „Priateľ Arboréta Mlyňany“, Arborétum Mlyňany SAV a Lesy SR si na záver letných prázdnin pripravili pre všetky deti zaujímavú akciu pod názvom „Zasaď si svoj strom“ . Uskutoční sa v priestoroch Arboréta Mlyňany v stredu 31. augusta od 9:00 do 14:00 hodiny. Pre všetky zúčastnené deti budú pripravené zaujímavé tvorivé dielne. To však nie je všetko.

„Prvých 200 detí, ktoré prídu do Arboréta Mlyňany si budú môcť zasadiť sadeničku stromčeka a vziať si ju domov,“ informuje arborétum.

Rodičia s deťmi si budú môcť užiť i všetky letné krásy arboréta. Konať sa totiž budú i tradičné prehliadky parku so sprievodcom. Prvá začína o desiatej hodine doobeda a druhá o trinástej hodine.

Vždyzelený park neďaleko nášho mesta je otvorený počas celého roka, najvyhľadávanejším však je práve v jarných a letných mesiacoch, v čase kvitnutia stoviek rastlín a stromov. Arborétum sa rozkladá na ploche 67 hektárov. V súčasnosti je rozdelené na Ambrózyho semper vireo (vždyzelený) park, plochy východoázijskej, severoamerickej, kórejskej dendroflóry a plochu autochtónnej dendroflóry Slovenska. Súčasťou arboréta je rozárium. Návštevníci môžu v arboréte absolvovať niekoľko trás, najdlhšia z nich meria 4,5 kilometra.

Môže vás zaujímať:

Letná zábava pre deti: 5 zaujímavých atrakcií a podujatí v Moravciach a okolí

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie