Kristína Striešková Futbal

Zaslúžené víťazstvo proti Prešovu

V sobotu uvítali Vionisti na domácom ihrisku futbalistov FC Prešov, ktorí nad zverencami Juraja Jarábka vyhrali už trikrát. Ďalšiu výhru im však nedovolili.

ViOn Zlaté Moravce – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (1:0) Góly: 7. Hodek, 60. Žilák. Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Obročník – Adámik, Guba, 1015 divákov. Zostavy a striedania: ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Majerník, Bortel, Chren – Pavlovič (58. Orávik) – Žilák, Obročník, Škvarka, Candrák (76. Janič) – Hodek (86. Farkaš).

1. FC Tatran Prešov: Diviš – Petráš, Adámik, Krajník, Kolba – Papaj (66. Kostadinov), Poliaček, Lipták, Pribula (77. Adam) – Guba (46. Katona), Marcin.

Úvodné dejstvo stretnutia sa nieslo v réžii Vion-u. Prebiehala siedma minúta, Chrenov center po rohovom kope Diviš podbehol a Hodek pohotovou hlavičkou poslal domácich do vedenia. Po štvrťhodine hry sa nadýchol k sólu Škvarka, jeho strele z 8 m chýbala presnosť. V dobrej pozícii sa v 18. minúte ocitol Žilák. Diviš na dvakrát prudkú strelu kryl. V 31. minúte sa aktívny Žilák z uhla snažil prekvapiť Diviša, ten v poslednej chvíli vytlačil loptu nad brvno. V 40. minúte pohrozili prvýkrát hostia, Petrášovu prudkú strelu stihol Kuciak vyraziť. V 43. napriahol z 25 m Obročník, Diviš vytlačil loptu na roh. V závere prvého dejstva sa v čistej príležitosti ocitol Guba, avšak hlavou mieril presne do Kucuiakovho náručia.

Obraz hry sa príliš nezmenil ani po zmene strán. Už v 47. minúte Žilák v dobrej pozícii namieril iba do bočnej siete. V 57. minúte rozohral Candrák štandardnú situáciu, jeho center v páde Škvarka poslal do Divišových rukavíc. Skóre sa opäť menilo v 60. minúte, keď Obročníkov prudký center usmernil za Divišov chrbát Žilák. V 71. minúte sa parádne uvoľnil Hodek, aby následne gólmanovi z 11 m trestuhodne prestrelil. V 77. minúte prudkú strelu striedajúceho Janiča vyrazil Diviš na rohový kop. V závere sa hostia snažili niečo urobiť s výsledkom, avšak nedokázali si vypracovať žiadnu streleckú príležitosť. V nadstavenom čase sa šikovne uvoľnil Škvarka, jeho pekná strela skončila na brvne prešovskej brány. Prvé víťazstvo ViOn-u v novej sezóne bolo absolútne zaslúžené.

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: „Vedeli sme, že Prešov u nás posledné tri zápasy vyhral, preto sme mali určité obavy. Ďalšiu prehru sme nechceli pripustiť. Som rád, že toto mladé mužstvo ukázalo svoj charakter. V závere druhého polčasu nás podržal brankár Kuciak, tešíme sa z víťazstva a ideme ďalej.“

Angel Červenkov, tréner Prešova: „Začali sme nekoncentrovane a dostali sme rýchly gól. Potom sme si vypracovali nejaké príležitosti avšak bez koncovky. Druhý gól sme dostali opäť zo štandardky. Mužstvo, ktoré nedá do hry srdce nemôže vyhrať. Máme úzky káder, ale musíme hrať s tým čo máme. Gratulujem domácim k víťazstvu.“

Moravce24/tasr foto: fc vion