Kristína Striešková Futbal

Zaslúžená remíza

Aktuálny líder corgoňligového peletónu vstúpil do stretnutia s reprezentantmi ViOn-u sebavedome. Na úvodný gól stretnutia sa čakalo do 10. minúty.

ViOn Zlaté Moravce – MŠK Žilina 1:1 (0:1) Góly: 87. Luhový – 10. Pich. Rozhodoval: Trutz, ŽK: Majerník, Hruška, Pavlenda – Barčík, Piaček, Pečovský, 1499 divákov. Zostavy a striedania: ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Farkaš (76. Husár), Majerník, Chren – Pavlovič – Candrák, Babic (67. Luhový), Hruška, Orávik – Hodek (76. Bernáth) MŠK Žilina: Krnáč – Mabouka, Piaček, Akakpo, Nunes – Pečovský – Deza (63. Angelovič), Škriniar (90. Mihálik), Barčík, Pich – Novák (63. Majtán)

V 10.minúte zápasu Deza poslal prudký prízemný center do pokutového územia. Pich sa dokázal uvoľniť medzi tromi obrancami a nekompromisnou strelou nedal Kuciakovi šancu. V 18. minúte Novák z priameho kopu z 20 m roztriasol brvno Kuciakovej brány. Domáci sa dostali ku koncovke v 24. minúte, keď Hodek posunul Candrákovi jeho strelu. V poslednej chvíli Nunes odvrátil na rohový kop. Po pol hodine hry pokúšal šťastenu Farkaš, jeho prudká strela z 25 m preletela ponad Krnáčovu bránu. Záverečné minúty prvého dejstva priniesli vzruch na oboch stranách. Najskôr Orávikova prudká strela spoza šestnástky mierila tesne vedľa, na opačnej strane si s Maboukovou strelou poradil Kuciak.

Úvodné minúty druhého dejstva sa niesli v znamení hernej aktivity ViOnu. V 46. minúte napriahol z hranice šestnástky Babic, Akakpo jeho strelu odvrátil do bezpečia. Vyrovnanie mal na kopačke v 59. minúte Hodek, ktorého v dobrej pozícii v poslednej chvíli zablokoval Piaček. V 70. minúte Barčík vycvičil dvoch domácich obrancov, spätnou prihrávkou vyzval ku strele Picha, ten mieril iba do Farkaša. Z následného rohového kopu sa lopta dostala k Barčíkovi, ktorého dobre mierenú strelu Kuciak kryl. V 77. minúte si vymenil loptu Majtán s Pichom, aby následnú jedovatú Majtánovu strelu Kuciak vytesnil na roh. V nervóznom závere sa domáci snažili o vyrovnanie, ale žilinská defenzíva stála dlho na pevných nohách. Prišla však 87. minúta, Husár poslal prudký center do malého vápna a striedajúci Luhový zblízka zaslúžene vyrovnal. V nadstavenom čase Akakpovu strelu vyhlavičkoval z bránkovej čiary Husár a keď v samom závere Candrákov nájazd v poslednej chvíli ratoval Mabouka, stretnutie skončilo zaslúženou remízou.

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u:// „Na tomto teréne sa dosť ťažko kombinovalo. Po inkasovanom góle sme sa snažili niečo s výsledkom urobiť, našťastie sa nám to v závere aj podarilo.“// Ľuboš Nosický, tréner MŠK:// „Dnes sme videli zaujímavý zápas. Prvý polčas bol hore-dole, my sme dali vedúci gól. Druhý polčas súper pritlačil a v závere sme inkasovali. Pre nás je škoda, že sa tak stalo až v samom závere stretnutia.“//