Kultúra

Zapálenie prvej sviečky: Adventný veniec Moraviec prišiel posvätiť farár, FOTO

Adventné obdobie začalo. Pozrite si, ako sa zapaľovala prvá sviečka na adventom venci mesta Zlaté Moravce.

Ilustračný obrázok k článku Zapálenie prvej sviečky: Adventný veniec Moraviec prišiel posvätiť farár, FOTO
12
Galéria

V nedeľu 1. decembra začalo adventné obdobie a sním aj podujatie mesta pod názvom Adventné nedele. Ide o sériu kultúrnych vystúpení, ktoré sa konajú každú decembrovú nedeľu až do Vianoc.

V rámci tohto podujatia je vždy pripravený pestrý kultúrny program. V prvú adventnú nedeľu vystúpili DFS Zlatňanka a FS Inovec.

Ešte pred začiatkom ich vystúpenia však došlo k slávnostnému aktu. Na adventnom venci nášho mesta, ktorý bol inštalovaný na fontáne na Námestí Andreja Hlinku, bola zapálená prvá sviečka.

Adventný veniec a jeho sviečky zároveň posvätil farár Zlatých Moraviec Peter Štálnik. Počas celej akcie sa podával čaj s rumom na zahriatie divákov. Ako presne to na námestí vyzeralo si môžete pozrieť v našej priloženej fotogalérii.

Advent

Pojem advent pochádza z latinského slova adventus, čo môžeme preložiť ako príchod alebo očakávanie príchodu Mesiáša. Adventné obdobie sa začína štyri nedele pred Štedrým dňom.

Do cirkevného roka ho zaviedol v roku 600 pápež Gregor Veľký. Pôvodne trvalo až osem týždňov, ale v roku 922 sa záväzne ustálilo na štyri týždne so začiatkom v prvú decembrovú nedeľu.

Zapálenie prvej sviečky: Adventný veniec Moraviec prišiel posvätiť farár
12
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie