Samospráva

Základná škola Robotnícka má novú riaditeľku: Stala sa ňou Mária Herdová

Mária Herdová v januári vystriedala vo funkcii riaditeľky Základnej školy (ZŠ) Robotnícka Janu Dudášovú. Herdová povedie školu nasledujúcich päť rokov.

Ilustračný obrázok k článku Základná škola Robotnícka má novú riaditeľku: Stala sa ňou Mária Herdová
Zdroj: Mesto Zlaté Moravce

Mária Herdová nastúpila na post riaditeľky Robotníckej začiatkom januára. Už predtým na škole pôsobila 18 rokov ako učiteľka slovenského jazyka, etickej výchovy a pracovala aj ako výchovná poradkyňa.

„Na jednej strane je to veľká výzva, na druhej strane je to trošku obava, či splním všetky očakávania tých ľudí, ktorí do mňa vložili svoju dôveru a či sa mi podarí túto školu postaviť na nohy, pretože Robotnícka v poslednom čase nemala až také dobré meno. Dúfam, že sa to zlepší,“ okomentovala Herdová svoje zvolenie na riaditeľskú stoličku.

Ako ďalej povedala, medzi jej priority patrí prilákanie väčšieho počtu detí do školy, chce, aby na pracovisku medzi zamestnancami fungovali korektné vzťahy a chce zlepšiť komunikáciu školy s mestom, rodičmi ale aj deťmi.

Chcem dokončiť začaté projekty. Mám ale aj viaceré vlastné plány, zatiaľ ale nebudem prezrádzať detaily. Určite chcem, aby sa naša škola trošku viacej zviditeľnila tým spôsobom, že budeme robiť nové veci, nové akcie. Chcem osloviť nejakých investorov, ľudí, ktorí by nám pomohli. Dúfam, že sa nám to podarí. Z tejto školy vyšli skvelí žiaci, ktorí viem, že by sa určite radi podieľali na tom, aby Robotnícka znovu dostala to meno, ktoré mala,“ prezradila nová riaditeľka, ktorá chce popri riadení školy aj naďalej vyučovať slovenčinu a etickú výchovu.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie