Správy

Zahájili školský rok: V Zlatých Moravciach je viac ako 100 prváčikov

Aj školy v Zlatých Moravciach privítali žiakov. Po letných prázdninách opäť zasadli do lavíc.

Ilustračný obrázok k článku Zahájili školský rok: V Zlatých Moravciach je viac ako 100 prváčikov
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Školský rok 2020/2021 zahájili aj v Zlatých Moravciach. V zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sú tri základné školy. Ako informovala radnica, do ich lavíc zasadlo viac ako sto prvákov.

„Podľa vyjadrenia vedúcej Oddelenia školstva a sociálnych vecí na Mestskom úrade v Zlatých Moravciach Danuše Hollej bolo dokopy na Základnej škole (ZŠ) Mojmírova, ZŠ Pribinova a ZŠ Robotnícka zapísaných 114 prváčikov,“ informovalo mesto Zlaté Moravce prostredníctvom svojho webu.

Všetky tri školy otvorili po dve triedy prvého ročníka. „Najviac prvákov má Mojmírka – 46. Nasleduje Pribinka s 36 prvákmi a o dvoch menej hlási ZŠ Robotnícka. Na Robotníckej bol zároveň otvorený aj nultý ročník, do ktorého v súčasnosti chodí 8 detí,“ dodáva radnica.

Na všetkých troch školách je dokopy 1 045 žiakov. Najviac (426) ich navštevuje ZŠ Mojmírova, do lavíc ZŠ Pribinova zasadlo 409 žiakov a ZŠ Robotnícka navštevuje 210 detí.

Všetky školy dokopy navštevuje 1045 žiakov, z toho najviac má ZŠ Mojmírova (426), nasleduje ZŠ Pribinova (409) a treťou v poradí je ZŠ Robotnícka (210).

„Pre porovnanie sme sa pozreli na čísla z vlaňajška. V školskom roku 2019/2020 bolo do mestských škôl dokopy zapísaných 1031 žiakov, z toho 106 prváčikov. Celkový počet žiakov a aj samotných prvákov sa tak v tomto roku jemne navýšil,“ dodáva mesto Zlaté Moravce.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie