Kristína Striešková Futbal

Za prehrou stoja aj zranení hráči

Futbalisti ViOnu Zlaté Moravce prehrali v sobotňajšom prípravnom zápase na pôde maďarského tímu ETO Györ. Za inkasované góly sa pripísali aj chýbajúci piati zranení hráči.

FC Eto Györ – FC ViOn Zlaté Moravce 3:0 (0:0) Góly: 60. Trajkovic, 83. Aleksidze, 90.+ Babic (PK) Zostava ViOn-u: Kuciak – Pilát, Farkaš, Chren, Husár – Majerník – Orávik, Hruška, Luhový, Candrák – Hodek (60. Brčák) Striedali: Ondrejka, M. Pinter, R. Pinter

Juraj Jarábek, tréner ViOn-u:// „Zápas bol veľmi dobrý, hrali sme s kandidátom na maďarský titul. Prvý polčas sme boli lepším mužstvom, Györ si nevypracoval prakticky ani jednu gólovú príležitosť. Súper dosiahol prvý gól po taktickej chybe, keď sa Farkaš nedohodol s Kuciakom. Potom sme však hrali veľmi dobre, vyústilo to Orávikovym krásnym prienikom, hostia ho zastavili v šestnástke len za cenu faulu. Nariadený pokutový kop však Majerník nepremenil. Po prestriedaní tempo zápasu upadlo, ale aj napriek tomu sme mali šance – jednu spálil Hruška. Druhý gól sme inkasovali po tom, ako nám nezaklapla ofsajdová pasca. V poslednej minúte zápasu Miško Pinter v šestnástke nepochopiteľne fauloval protihráča a rozhodca ukázal na biely bod. Bola to pre nás dobrá generálka, máme však veľa zranených hráčov. Hrali sme na umelej tráve. Dúfam, že liga v piatok nezačne, pretože sme ešte nehrali na prírodnom trávniku. Pavlenda, Pavlovič a Paur by v piatok mohli byť v poriadku, horšie to však už je s Babicom a Bernáthom, ktorí by zápas ešte asi nezvládli po kondičnej stránke." // FC VION