Monika Földešiová Futbal

Z Dubnice si prinášame víťazstvo

17. kolo futbalovej Corgoň ligy priniesol viac šťastia hosťujúcim chlapcom zo Zlatých Moraviec.

MFK Dubnica – ViOn Zlaté Moravce 0:4 (0:2)
Góly: 6. a 73. Pavelka, 39. Tomášek, 62. Pavlovič. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Bruško, Duga – Pavlovič, Orávik. 1060 divákov.
Zostavy a striedania:
MFK Dubnica: Bajza – Beňo (46. Augustíni), Kolčák, Nosek, Duga – Bruško, J. Vavrík (58. Tuboneni) – Ižvolt, Gorelka, Grabež – Porázik (46. Ľupták)
ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Pavlenda, Janečka, Pav. Majerník, Chren – Pavlovič – Kuračka (75. Ondrejka) , Náther, Tomášek (70. Orávik) – Pavelka, Babic (68. Candrák)

Rýchly gól už v 6. minúte po chybe brankára Bajzu predznamenal vývoj prvého polčasu. Na domácich doľahla nervozita, z ktorej pramenili individuálne chyby. Hostia naopak sa nikam neponáhľali, čas bol pre nich vzácny, ale stihli ho ešte do konca polčasu využiť na strelenie ďalšieho gólu. V 17. minúte predviedol Babic slalom zblízka šancu však nevyužil. V 24. minúte zaujala akcia domáceho Gorelku, ale po jeho prihrávke Vavrík vyťažil len roh. Na vyrovnanie dočahoval o minútu neskôr Porázik, ale chýbalo mu niekoľko centimetrov. V záverečných desiatich minútach polčasu pracoval aktívne hosťujúci Kuračka a pripravoval šance Pavelkovi. V prvom prípade útočník hostí prestrelil a v druhom v 35. minúte sa vyznamenal brankár Bajza. O dve minúty neskôr bolo už ale 0:2, keď Kuračka preniesol loptu do šestnástky domácich, kde sa Tomášek zbavil obrancov a po zemi k ľavej žrdi zvýšil náskok hostí. Hoci sa domáci snažili v druhom polčase dosiahnuť aspoň čestný gól Kuciaka sa im prekonať nepodarilo. Bajza zato opäť dvakrát vyťahoval loptu zo svojej siete. Najskôr sa po zemi trafil asi z 25 m Pavlovič, potom pridal štvrtý gól v 73. minúte Pavelka. Aj v tomto prípade bola na začiatku úspechu hostí chybná rozohrávka Dubničanov. Domáci sa v závere zápasu snažili aspoň o skorigovanie výsledku, ale Ľupták, Grabež a ani Augustíni svoje šance nevyužili.

Hlasy trénerov: Peter Gergely, tréner Dubnice: „V súčasnej situácii čakáme na zimnú prestávku. Dostali sme sa do stavu, kedy je nutné robiť opatrenia. Prvý gól nás podrazil, hráči sa nedokázali herne chytiť. Súper bol skúsenejší a celý zápas lepší.“ Juraj Jarábek, tréner ViOn-u: „Sme radi, že sme pretrhli sériu bez gólu. Rozhodol prvý polčas, ktorý sme odohrali excelentne. Hrali sme to čo sme chceli a potrebovali. Oceňujem dobré výkony Babica a Pavelku.“