Futbal

Vstup futbalistom nevyšiel: Slovan im strelil štyri góly, FOTO

Celkom nový ViOn vstúpil do súboja proti favoritovi bez rešpektu. Už v 3. minúte rozohrávku Apaua vystihol Ewerton, ale z uhla Šullu neprekonal.

Ilustračný obrázok k článku Vstup futbalistom nevyšiel: Slovan im strelil štyri góly, FOTO
10

„Belasí“ kontrovali v 13. minúte, Šporarovu strelu však v poslednej chvíli odvrátil na roh Banovič. Do vedenia išli domáci v 14. minúte, keď Orávikov prízemný center z pravej strany pohotovo usmernil za Šullov chrbát Brašeň. Vyrovnanie prišlo okamžite. Po rozohrávke zo stredového kruhu Šporar šikovne vysunul Holmana a ten strelou medzi nohy nedal Chovanovi šancu. V 21. minúte sa v dobrej streleckej pozícii ocitol Dimitrijevič, ale s jeho prudkou strelou si pozorný Šulla poradil.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Po zmene strán sa hralo podľa nôt „belasých“. V 47. minúte Mohova jedovatá strela len tesne presvišťala okolo ľavej žrde. V 54. minúte Šporarovu gólovú strelu na bránkovej čiare odvrátil Banovič. Do vedenia išli hostia v 55. minúte, keď Cmiljanič zo šestnástkového oblúka presnou strelou k pravej žrdi prekvapil Chovana. V 63. minúte sa skóre opäť zmenilo. Striedajúci Savičevič predviedol málo vídané sólo od vlastnej šestnástky a krížnou strelou z 18 metrov prekonal Chovana. V 74. minúte to bolo už 1:4, keď Holman posadil parádny center na hlavu Šporara a ten z päťky nedal Chovanovi šancu. „Belasí“ po zmene strán dominovali a zaslúžene si od Žitavy odviezli všetky body.

FC ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 1:4 (1:1)

Góly: 14. Brašeň – 15. Holman, 55. Cmiljanič, 63. Savičevič, 74. Šporar. Rozhodovali: Glova – Weiss, Hrčka, ŽK: Orávik, Urgela, Ľupták – Willar, 2856 divákov

ViOn Zlaté Moravce: Chovan – Dimitrijevič, Udeh, Banovič, Chren – Ľupták (68. Cassado)– Orávik, Ďubek (79. Švec), Ewerton, Brašeň – Urgela (68. Richtárech)

Slovan Bratislava: Šulla – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Delgado Villar – Cmiljanič (76. Dražič), Holman, Rabiu (60. Savičevič), Moha (85. Hološko) – Šporar

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: „Moji hráči ma milo prekvapili, za prvý polčas ich musím pochváliť. Nemalo by sa stávať, že dostaneme vyrovnávajúci gól hneď po našom vedúcom. Druhý polčas Slovan preukázal kvalitu a dokázal streliť tri góly.“

Martin Ševela, tréner Slovana: „V prvom polčase sme to neboli my. Hrali sme na veľa prihrávok, súper stíhal dostupovať a dostal sa aj do vedenia. Bleskurýchle sme však reagovali vyrovnávajúcim gólom. V druhom polčase to bol Slovan, aký by sme chceli vidieť. Dali sme tri góly a bola tam jasná dominancia.“