Marián Strnádek Futbal

Vion ZM: Skvelé víťazstvo na pôde lídra!

www.fcvion.sk ViOnisti si z ihriska Senice odniesli tri body, svoju sériu neporaziteľnosti natiahli na osem zápasov a v tabuľke sa dostali na skvelé 4. miesto!

FK Senica – FC ViOn Zlaté Moravce 0:1 (0:0)

Základná zostava FK Senica:

Bolek – Gajdošík (69. Komárek) (K), Merzič, Belák, Faldyna (46. Smetana), Wijlaars, Lukšík, Diviš, Pillár, Szegedi (56. Piroska), Križ­ko

V 3. minúte sa po peknej narážačke s Babicom do šance dostával Pavelka, ale v pokutovom území súpera sa nedokázal presadiť. Územnú prevahu mal ViOn a vôbec to nevyzeralo tak, že naši chlapci hrali na pôde lídra corgoňligovej tabuľky. Do prvej vážnejšej šance sa Seničania dostali až v 15. minúte, ale Szegedi v dobre pozícii pálil pánu Bohu do okien. V 19. minúte sa do šestnástky Senice rútil Stojanovič, ale domáca obrana jeho snahu dokázala eliminovať. „Nedá sa na to kukac, robte s tým niečo,“ zakričal jeden z domácich priaznivcov na margo výkonu svojich miláčikov a veru aj jeho názor odzrkadloval reálne dianie na ihrisku. Svoju nefutbalovosť Seničania potvrdili v 22. minúte, to likvidačným zákrokom zasiahol Pavlendu Szegedi, rozhodcova píšťalka zostala nemá. V 28. minúte sa po peknej kombinácii ViOnu už-už do šance dostával Pavelka, no na zasiahnutie lopty mu chýbal jeden krok. Po následnom rohovom kope a závare pred Bolekovou bránou sa k strele dostal Stojanovič, ale domáca obrana jeho pokus „upratala“. V 32. minúte sa okolo Pavlendu pekne otočil Szegedi, ale jeho strela smerovala presne na pripraveného Kuciaka. Minútu pred koncom prvého polčasu sa k strele z veľkej vzdialenosti odhodlal Babic, ale mieril vysoko nad.

V druhom polčase sa do prvej šance dostali domáci, ale Diviš v dobrej pozícií loptu netrafil ideálne. ViOn kontroval v 48. minúte, po Kuračkovom rohu vystrelil Náther a jeho strele veľa nechýbalo. V 55. minúte sa po dlhočíznom Kuciakovom nákope k hlavičke dostal Stojanovič, no jeho pokus postrádal viac razancie. V tej istej minúte krásne sólo cez celé ihrisko predviedol Candrák, jeho center nedokázal Pavelka usmerniť do brány. O dve minúty neskôr sa na hranici šestnástky uvoľnil Diviš, ale jeho pokus naša obrana zblokovala na roh. Po hodine hry sa po ľavej strane prehnal Tomko, loptu ako na podnose naservíroval Pavelkovi, no ten v obrovskej šanci prestrelil Bolkovu bránu. V 66. minúte to konečne prišlo. Loptu si na hranici šestnástky prebral Stojanovič, spravil kľučku doľava a krásnou krížnou strelou dal gól na 0:1! O tri minúty neskôr sa strelec gólu pekne preštrikoval obranou Senice, viditeľne bol faulovaný vnútri šestnástky, ale rozhodca odpískal iba priamy kop z hranice pokutového územia. Toho sa ujal Pavlovič, ale Bolek ho peknou robinsonádou vychytal. V 72. minúte zasúval loptu za Kuciakov chrbát Diviš, ale z bránkovej čiary odkopol Candrák. O štyri minúty neskôr sa sám na Kuciaka rútil Smetana, ale našťastie bránu netrafil. V 79. minúte kopali domáci roh, lopta sa dostala k Piroskovi, tomu sa aj podarilo skórovať, ale gól neplatil pre faul na Stojanoviča. V posledných desiatich minútach sa domáci nadýchli k obrovskému tlaku, naši chlapci však hrozili z protiútokov. V nadstavenom čase ešte mohol na 0:2 dať Kuračka, ale vychytal ho Bolek. Naši chlapci si tak po obetavom výkone odniesli z ihriska súpera prvé víťazstvo v sezóna a svoju sériu neporaziteľnosti v Corgoň lige tak natiahli už na 8 zápasov.