Futbal

ViOn získal z Nitry mladého stredopoliara: Klub hovorí o veľkom talente

Fortunaligový klub FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble si na tri roky upísal mladého talentovaného futbalistu z Nitry Mariána Šmatláka. Sedemnásťročný stredopoliar mal ponuky z viacerých slovenských klubov, ale i talianskej Sampdorie Janov.

Ilustračný obrázok k článku ViOn získal z Nitry mladého stredopoliara: Klub hovorí o  veľkom talente
Zdroj: TASR

„Z dohody s ViOn-om mám len tie najlepšie pocity. Je to pre mňa niečo nové, no veľmi sa na to teším. Priznám sa, že ma ponuka trochu prekvapila, ale po konzultácii s agentom i rodičmi sme ju zvážili a skonštatovali, že toto je pre mňa tá najlepšia cesta. Rád by som sa čo najskôr presadil a dostával čo najviac minút. Keď sa tak stane, verím, že nesklamem dôveru trénerov,“ uviedol v tlačovej správe klubu.

Šmatlák sa zapojí do tréningového procesu od začiatku letnej prípravy. ViOn do nej vstúpi v piatok 17. júla.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

„Angažovaniu tohto mladého talentu sa veľmi tešíme. Pre mňa osobne je to jeden veľký prestup smerom do Zlatých Moraviec. Vieme, že je to jeden z najväčších talentov na tejto pozícii u nás. Aj pre to bol o neho veľký záujem na futbalovom trhu. Okrem futbalového talentu predurčuje Mariánovi výbornú budúcnosť aj jeho pracovitosť v tréningovom procese, ale tiež povaha a veľmi dobré vnútorné nastavenie. Referencie sú naňho iba tie najlepšie. Dôkazom sú i jeho doterajšie štarty vo všetkých reprezentačných mládežníckych kategóriách. Jednoducho, je to veľká nádej slovenského futbalu. Naše poďakovanie patrí aj pánovi Jurkovičovi z agentúry Young Talents, ktorá nám výraznou mierou pomohla k transferu z FC Nitra. Veľmi pozitívne vnímame aj veľký záujem samotného hráča pôsobiť v našom drese. Týmto cítime, že značka FC ViOn vo futbalovom prostredí niečo znamená. Máme z toho veľkú radosť,“ uviedol generálny manažér Marek Ondrejka.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie