Peter Klimant Futbal

ViOn získal ďalší bod: Duel s Dunajskou Stredou skončil spravodlivou remízou

Naša najvyššia futbalová súťaž pokračovala 8. kolom. Futbalisti Zlatých Moraviec si tentokrát zmerali sily s klubom DAC 1904 Dunajská Streda.

Ilustračný obrázok k článku ViOn získal ďalší bod: Duel s Dunajskou Stredou skončil spravodlivou remízou

Úvod stretnutia sa niesol v réžii hostí. V 7. min rozohral Pačinda štandardnú situáciu, k odrazenej lopte sa dostal Štepanovský, ale z hranice šestnástky prestrelil Kováčovu bránku. V 10. min si na Szarkov center na zadnú tyč nabehol Pačinda, ale jeho strele chýbali centimetre. Skóre sa mohlo meniť po štvrťhodine hry, keď sa Szarka ocitol sám pred Kováčom, ktorý bravúrnym zákrokom jeho pokus zlikvidoval. Na opačnej strane po akcii Pintér – Bariš – Kostadinov strelu posledne menovaného Tofiloski na dvakrát kryl. V 35. min aktívny Szarka ideálne našiel Sarra, ten však v koncovke trestuhodne zlyhal. Zbytočne nervózny záver prvého dejstva priniesol množstvo nepresností a nedovolených zákrokov na oboch stranách.

Po zmene strán obe mužstvá prepli o jeden rýchlostný stupeň a zrazu sa bolo na čo pozerať. V 56. min Simon v pokutovom území stiahol Bariša a Orávik z nariadeného pokutového kopu poslal domácich do vedenia. To však netrvalo dlho, lebo v 58. min Simon rozohral štandardnú situáciu, Ljubičičova hlavička sa odrazila od žrde a nekrytý Sarr pohodlne poslal loptu do siete.

Po hodine hry sa Sarr ocitol sám pred Kováčom, ten jeho strelu z uhla vytesnil na roh. Od tohto momentu sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Na oboch stranách boli sľubné príležitosti zo štandardných situácií, ale strelci sa nevyznamenali. Keď v nadstavenom čase Karlík v dobrej pozícii mieril tesne vedľa ľavej žrde Tofiloského bránky, stretnutie sa nakoniec skončilo spravodlivou remízou.

Hlasy trénerov

Peter Gergely, tréner Zlatých Moraviec: „Myslím si, že remíza je spravodlivá. Prvý polčas boli lepším mužstvom hostia, po zmene strán zase my. Opäť sme dostali okamžite gól po našom vedúcom góle. Toto sa nám nesmie stávať.“

Krisztián Németh, tréner DAC: „Do zápasu sme vstúpili aktívne a v prvom polčase sme dominovali. Myslím si, že sme mali vyhrávať aspoň 2:0. Druhý polčas sa hralo hore-dole, bol to bláznivý futbal, pretože obe mužstvá chceli vyhrať. Nakoniec si z Moraviec odnášame bod, ale opakujem, chceli sme vyhrať.“

ViOn Zlaté Moravce-Vráble – DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0)

Góly: 56. Orávik (z 11m) – 58. Sarr. Rozhodoval: Očenáš, ŽK: Konnsimbal, Ranko – Ljubičič, Michalík, Simon. 1610 divákov.

Zostavy a striedania:

• ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Obročník, Ranko, Kapor, Pintér – Bariš – Orávik (81. Rejdovian), Kostadinov (64. Pepe), Karlík, Válovčan (61. Boszorád) – Konnsimbal
  • DAC 1904 Dunajská Streda: Tofiloski – Kwin, Michalík, Huk, Brašeň – Simon, Ljubičič – Štepanovský (75. Ľupták), Sarr (85. Šabala), Pačinda (59. Vida) – Szarka