Rastislav Búgel Futbal

V prvom polčase mala navrch Podbrezová. Vypracovala si niekoľko šancí, ktoré nedokázala využiť.

Ilustračný obrázok k článku ViOn získal bod: V Podbrezovej padli dva góly, o víťazstvo nás pripravila penalta

Prvý strelecký pokus vyslal na bránku hostí v ôsmej minúte Breznaník. Z dvadsiatich metrov mieril tesne vedľa. Po rohovom kope v 22. minúte stratil loptu v päťke Pintér, čo mohol využiť na zemi Kostelný, ale loptu za gólmana Kováča nedostal. Gól si pýtal aj center Viazanka na Breznaníka. Ten bol v rohu päťky úplne voľný, no loptu mal na dlhú nohu. Domáci zahrávali v úvodnom dejstve až osem rohových kopov, no nedokázali z nich vyťažiť presný zásah. Tesne pred prestávkou po centri Breznaníka hlavičkoval ešte Viazanko vedľa žrde.

Po zmene strán ViOn vyrovnal hru. Dostával sa do pokutového územia, no z viacerých závarov pred bránkou nedokázal zakončovať. Podbrezovčania pohrozili priamym kopom Podia, Kováč bol však na mieste. V 70. minúte striedajúci Bernadina hľadal v päťke Breznaníka, zasahoval však hosťujúci Ranko. Futbalisti od rieky Žitavy boli čoraz smelší smerom dopredu. Dvoma sľubnými streleckými pokusmi sa spoza šestnástky prezentoval Válovčan, no chýbala mu presnejšia muška. Na opačnej strane vyslal delovku z viac než tridsiatich metrov Viazanko a trafil brvno. Dôležitý moment prišiel v 87. minúte. Konnsimbal si zobral loptu od Kostelného, prešiel do pokutového územia, vytvoril si priestor a zakončil presne. Dlho sa však ViOn netešil, pretože o pár sekúnd na to Kapor fauloval v šestnástke Viazanka a nariadenú penaltu premenil Podio. Stretnutie sa tak skončilo remízou.

ŽP Šport Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:1 (0:0)

Peter Gergely, tréner ViOn-u: „My sme tri zápasy nedali gól, preto sme urobili nejaké zmeny v zostave. Jedna bola vynútená, vypadol nám Orávik. V prvom polčase sme hrali zle, bol to náš najhorší výkon v jesennej časti. Mužstvo však stále budujeme, hľadáme optimálne zloženie. Domáci si napriek tomu až také čisté šance nevypracovali. Naša obrana ustála centre do šestnástky. Druhý polčas bol z našej strany oveľa lepší a po prestriedaní sme boli lepším mužstvom. Skúsený tím však musí po góle tri minúty pred koncom dohrať zápas na víťazstvo. Remíza je však spravodlivá vzhľadom na výkony v prvom a druhom polčase, no vzhľadom na priebeh duelu som s výsledkom nespokojný.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas s húževnatým súperom. To sa aj potvrdilo. V prvom polčase sme jasne dominovali, mali sme šance, hlavne Kostelný mohol skórovať ak by to Kováč nechytil na čiare. Prvé dejstvo bolo z našej strany v poriadku. Na druhý polčas sa na nás súper lepšie pripravil. Mali sme s jeho hrou problémy. Remíza je však v poriadku. Nie sme tím, ktorý bude pravidelne vyhrávať 3:0 či 4:0. Hráči išli na maximum, predviedli poctivú robotu, ale súper dokázal využívať každú chybu. Hráčom nič nemôžem vyčítať.“