Zdroj: Dnes24.sk

ViOn začal zimnú prípravu: Cieľom je prvá šestka, FOTO a VIDEO

Aj futbalisti ViOn-u Zlaté Moravce hodlajú v zimnej príprave plniť plán tak, aby sa po úvodných štyroch jarných kolách Fortuna ligy 2019/2020 dostali do prvej šestky.

Futbal
Futbal

ViOn začal zimnú prípravu: Cieľom je prvá šestka, FOTO a VIDEO

Aj futbalisti ViOn-u Zlaté Moravce hodlajú v zimnej príprave plniť plán tak, aby sa po úvodných štyroch jarných kolách Fortuna ligy 2019/2020 dostali do prvej šestky.

Zdroj: Dnes24.sk

V utorok na pravé poludnie odštartovali zverenci trénera Karola Praženicu prípravu s 24 hráčmi.

Na úvodnom zraze chýbali ešte reprezentanti do 21 rokov Jakub Švec a Martin Kovaľ, obaja stredopoliari sú na sústredení v Turecku. „Na začiatku prípravy sa nám hlásilo 19 hráčov, 2 brankári a traja chlapci z dorastu. Zajtra sa k mužstvu pripoja Brazílčania a Tomče Grozdanovski. Kovaľ a Švec sú s repre 21. Hosťovanie sa skončilo Jarovičovi a Shakovi, obaja sa vrátili do svojich materských klubov. Určite sa budeme chcieť posilniť, jeseň nám ukázala, kde nás tlačí topánka,“ povedal na stretnutí s médiami kouč Praženica.

Mužstvo odohrá v príprave sedem zápasov.

„Prípravné stretnutia odohráme prevažne proti našim druholigistom, generálku absolvujeme proti rakúskemu Matersburgu. Čo sa týka cieľov do jarnej časti, určite sa budeme chcieť pobiť o hornú šestku. Momentálna situácia je však dvojsečná zbraň, rozdiely v tabuľke nie sú extra veľké ako smerom hore tak aj dole. Určite sa chceme vyhnúť bojom o záchranu. Aj pohár je pre nás zaujímavý, škoda že žreb nebol k nám priaznivejší, lebo v tejto edícii sme ešte doma nehrali. Napriek tomu sa chceme pobiť v regionálnom derby o postup do semifinále“

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Zlaté Moravce sú v tabuľke na siedmom mieste, keď majú rovnako ako piate Michalovce a šiesta Trnava 23 bodov.

Na ôsmy Trenčín majú náskok dvpch bodov. Za kabínu dostal priestor kapitán Tomáš Ďubek: „Dovolenka bola krátka, napriek tomu sme sa tešili na zraz, zimná príprava je dlhá. Prípravné stretnutia sa hrajú v rytme streda – sobota, čo je vždy lepšie, ako keď sa len trénuje. Hlavný cieľ klubu, ale aj môj osobný, je prvá šestka. Treba zvládnuť úvodné štyri kolá plus pohár. V pohári máme pred sebou derby s Nitrou a uvidíme ako to dopadne.“

„Momentálne nemáme žiadne veľké novinky. Káder opustili Jarovič a Shaka, ktorým sa skončilo hosťovanie, uvidíme ako to s nimi dopadne. V každom prípade sa budeme chcieť posilniť v ofenzíve. Vzhľadom na ekonomické podmienky budeme musieť aj regulovať káder. Momentálne nie je plánované žiadne sústredenie, príprava bude prebiehať v domácich podmienkach,“ doplnil športový riaditeľ Juraj Koprda.

Prípravné zápasy:

  • 15. januára: FC ViOn – FC ViOn „B“ Vráble
  • 18. januára: FC ViOn – MFK Dubnica
  • 22. januára: FC ViOn – MFK Dukla Banská Bystrica
  • 25. januára: FC ViOn – MFK Tatran Liptovský Mikuláš
  • 29. januára: súper v štádiu riešenia
  • 1. februára: FC ViOn – FC ŠTK 1914 Šamorín
  • 8. februára: FC Matersburg – FC ViOn, generálka
ViOn začal zimnú prípravu
6
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín