Zdroj: Dnes24.sk

ViOn začal prípravu na sezónu: Do zostavy chce zapracovať aj mladých hráčov, VIDEO

Slovenský futbalový fortunaligista ViOn Zlaté Moravce odštartoval v piatok prípravu na sezónu 2020/21 s novým trénerom Ľubošom Benkovským, ktorý na prvom zraze po krátkej prestávke privítal troch brankárov a dvadsaťjeden hráčov do poľa.

Futbal
Futbal

ViOn začal prípravu na sezónu: Do zostavy chce zapracovať aj mladých hráčov, VIDEO

Slovenský futbalový fortunaligista ViOn Zlaté Moravce odštartoval v piatok prípravu na sezónu 2020/21 s novým trénerom Ľubošom Benkovským, ktorý na prvom zraze po krátkej prestávke privítal troch brankárov a dvadsaťjeden hráčov do poľa.

Zdroj: Dnes24.sk

Medzi brankármi chýbal Branislav Pindroch, ktorému priateľka porodila dcérku. K mužstvu sa pripojí v najbližších dňoch. Tréner brankárov Matlák tak testoval Radovana Hodála, Patrika Gábriša a trojicu doplnil z dorastu Peter Jeck. Z nových akvizícií trénovali stopér Jozef Menich, útočník Nermin Haljeta i ľavý obranca Samuel Kozlovský, ktorého transfer administratívne dotiahnu v najbližších hodinách. Cez víkend sa k tímu pripojí Marko Vujič. Individuálne začal stredopoliar Marián Šmatlák. Po zranení kolena sa vrátil do plného tréningu Peter Čögley. Chýbal iba dlhodobo laborujúci Michal Pintér.

„Prestávka bola veľmi krátka. Okrem niekoľkých nových hráčov sme zostali pokope. Pocity sú príjemné. O chvíľu sa začína liga. Musíme do toho nabehnúť hneď od začiatku. Je potrebné, aby sme tieto dni využili na tvrdú prácu. Majiteľ nám v kabíne poprial, aby nám slúžilo zdravie a mladí nech nám šliapu po krku. Ale zdravie je prvoradé, bez toho nemôžete urobiť nič,“ uviedol v tlačovej správe Tomáš Ďubek.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Po uplynulej sezóne sa skončilo hosťovanie Adriánovi Chovanovi, Jakubovi Švecovi, Martinovi Kovaľovi, Borisovi Cmiljaničovi, Markovi Kelemenovi, Davidovi Hrnčárovi a Andrásovi Mészárosovi. Zmluvy vypršali Antoniovi Asanovičovi, Martinovi Válovčanovi a Dávidovi Richtárechovi. V kádri zostane pokope kostra mužstva, ktorá sa dohodla na predĺžení kontraktu – Branislav Pindroch, Martin Chren, Anton Sloboda, Denis Duga, Ďubek i Peter Orávik. Pokračujú aj Čögley, Michal Pintér či Martin Tóth.

„Momentálne sa snažíme ešte vyriešiť pozíciu stredného obrancu, krídelníkov a otvorený je post hrotového útočníka. Všetko záleží od možnosti klubu. Od toho sa budeme v nasledujúcich dňoch odvíjať,“ zdôraznil tréner Benkovský.

ViOn odohrá počas trojtýždňovej letnej prípravy štyri prípravné zápasy proti Šali, Slovácku, Kisvárde a domácu generálku s Baníkom Ostrava. „Je to pre mňa niečo nové. Každopádne, som pripravený odvádzať dobrú robotu. Verím, že dôveru klubu splatím. Bude iba na mne, ako sa s tým popasujem. Z mojej strany urobím všetko pre to, aby sme boli úspešní,“ povedal 31-ročný Benkovský.

Tréner klubu prezradí ciele na novú sezónu tesne pred jej štartom: „Momentálne je aj ťažké o nich hovoriť. V priebehu dvoch alebo troch týždňov, podľa toho, akých hráčov sa nám podarí ešte podpísať, si zadefinujeme konkrétne ciele. Jedeným zo základných je práca s mladými futbalistami a ich zapracovanie do zostavy.“

Úvodný prípravný zápas čaká ViOn v utorok od 18.00 h v Šali.

Zoznam hráčov, ktorí sa zúčastnili prvého tréningu:

 • brankári: Radovan Hodál, Peter Jeck, Patrik Gábriš
 • obrancovia: Peter Čogley, Jozef Menich, Martin Tóth, Dávid Haspra, Martin Chren, Samuel Kozlovský
 • stredopoliari: Anton Sloboda, Tomče Grozdanovski, Denis Duga, Marián Šmatlák, Adam Mihálik, Tomáš Ďubek, Peter Orávik, Gustavo
 • útočníci: Vladimír Tkáč, Nermin Haljeta
 • dorastenci: Simon Kruľák, Alex Pagačovič, Martin Balaj, Patrik Gahír, Liu

Program letnej prípravy:

 • 17. júl – Prvá tréningová jednotka
 • 21. júl – Duslo Šaľa (18.00 h., v Šali)
 • 25. júl – 1. FC Slovácko (18.00 h. v Červeníku)
 • 29. júl – Kisvárda (18.00 h. v Budapešti)
 • 1. august – Baník Ostrava (10.00 h. ViOn aréna)
 • 8. august – FK Pohronie (1. kolo Fortuna ligy)

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Letná príprava ViOn Zlaté Moravce
7
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín