Futbal

ViOn vstúpil do Slovnaft Cup-u: Porazil súpera a postúpil do 3. kola

ViOn sa počas druhého kola Slovnaft Cup-u predstavil na trávniku FK Tatran Podkonice. Futbalový sviatok si v dedine prišlo pozrieť úctyhodných 823 divákov. Predsa len, účastník najvyššej súťaže tu nehráva každý deň.

Ilustračný obrázok k článku ViOn vstúpil do Slovnaft Cup-u: Porazil súpera a postúpil do 3. kola
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Hostia boli podľa predpokladov aktívnejší. Domáci však pravidelne vyrážali do rýchlych protiútokov a snažili sa využiť chyby v kombináciách ViOn-u. Skóre zápasu otvárali hostia, ktorí sa dostali do vedenia v 28. minúte. O prvý presný zásah sa postaral Duga. Už o dve minúty neskôr presným zásahom Orávika viedol ViOn rozdielom dvoch gólov.

„Výbornú a najmä efektívnu desaťminútovku uzavreli hráči od Žitavy v 35. minúte. Kapitán Ďubek rozohral štandardku, pred bránou našiel Balaja, ktorý umiestnenou hlavičkou k ľavej žrdi zvýšil na rozdiel troch gólov. Presného zásahu sa dočkal aj domáci celok. V 37. minúte poslal Orávik prudkú malú domov, ktorou narobil Lukáčovi problémy, čo dokonale využil Kostúrik a znížil na 1:3 z pohľadu Podkoníc,“ informuje na svojom webe FC ViOn Zlaté Moravce.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Na konečných 4:1 pohľadom ViOn-u napokon upravil v 89. minúte Vujič. Zlaté Moravce tak postúpili do tretieho kola, v ktorom sa 16. septembra stretnú s klubom z 5. ligy TJ ŠK Sokol Jakub.

FK Tatran Podkonice – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:4 (1:3)

Góly: 37. Kostúrik – 28. Duga, 30. Orávik, 35. Balaj, 89. Vujič

ViOn: Lukáč – Čogley (46. Mihálik), Moško, Menich, Chren – Duga – Hrnčár (83. Haspra), Ďubek ©, Kyziridis (83. Vujič), Orávik (63. Čonka) – Balaj (75. Tkáč)

Rozhodovali: Jurenka – Štrbo, Kuba