Futbal

ViOn vo výhodnej pozícii: V dôležitom zápase skupiny o záchranu zdolal Trenčín

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble zdolali v sobotnom domácom stretnutí 8. kola nadstavbovej skupiny o záchranu vo Fortuna lige AS Trenčín 2:1. Vďaka plnému zisku v dôležitom zápase si na desiatej priečke vypracovali štvorbodový náskok práve pred svojím súperom.

Ilustračný obrázok k článku ViOn vo výhodnej pozícii: V dôležitom zápase skupiny o záchranu zdolal Trenčín
Zdroj: Rastislav Búgel

Stretnutie tabuľkových susedov v úvodnej polhodine veľa futbalovej krásy neprinieslo. Prvú dobrú streleckú príležitosť si vypracoval ViOn. V 5. minúte Kelez potiahol akciu po ľavej strane, na center si nabehol Ľupták a jeho strela z prvej len tesne minula pravú žrď trenčianskej bránky. V 28. minúte si na Orávikov rohový kop vyskočil Kelez, jeho dobrú hlavičku však skrotil na bránkovej čiare Šemrinec. Po polhodine hry pohrozili aj Trenčania. Z hranice šestnástky napriahol Bukari a jeho dobre namierenú strelu vyškriabal spod brvna Chovan. V závere polčasu sa mohlo skóre zmeniť aj dvakrát. Po rohu Orávika poslal loptu do ohňa Ďubek, Dočekalovu strelu Šemrinec vyrazil, následne Kwin z päťky prestrelil. V 45. minúte sa Asanovič ocitol sám pred Šemrincom, ale ani na dvakrát ho neprekonal.

Po zmene strán prví pohrozili hostia. V 49. minúte si Chovan poradil s nepríjemnou hlavičkou Umeha. Do vedenia išiel ViOn v 58. minúte, keď Asanovič vysunul striedajúceho Šveca, ktorý preloboval Šemrinca – 1:0. Na opačnej strane pohrozil Roguljič, pozorný Chovan si však s jeho strelou poradil. V hektickom závere sa hostia snažili o vyrovnanie, ale streleckú príležitosť si nevypracovali. Naopak, v 88. minúte nasledovala rýchla kontra striedajúcich hráčov. Chren ponúkol ako na striebornom podnose loptu pred prázdnu bránku Švecovi a ten zvýšil – 2:0. V 90. minúte Trenčania skorigovali, keď si na Ubbinkov roh vyskočil Kleščík, hlavou prekonal Chovana a znížil – 2:1.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – AS Trenčín 2:1 (0:0)

Góly: 58. a 88. Švec – 90. Kleščík. Rozhodovali: Pavlík, – Somoláni, Kováč, ŽK: Čoglej – Slávik, 2001 divákov.

Zlaté Moravce-Vráble: Chovan – Čögley, Asanovič, Kwin, Brašeň – Orávik (55. Švec), Ľupták, Grozdanowski, Kelez (72. Chren) – Ďubek (83. Duga) – Dočekal

Trenčín: Šemrinec – Yem (56. Slávik), Šulek, Kleščík, Skovajsa – Van Arnhem – Sleegers (81. Ubbink), Corryn, Roguljič, Bukari – Umeh (56. Zubairu)

Karol Praženica, tréner Zlatých Moraviec: „V tejto skupine je každý zápas šesťbodový a možno aj viac. Napriek víťazstvu stále nie je všetko vyriešené, čo sa týka záchrany. Všetko však máme vo vlastných rukách. Hostia boli kombinačne na dobrej úrovni, nám sa však v druhom polčase podarilo streliť dva góly a sme veľmi šťastní za tieto tri body.“

Ivan Galád, tréner Trenčína: „Chceli sme získať nejaké body, čo sa nám však nepodarilo. Už teraz musíme myslieť na sobotu. Gratulujem domácim k víťazstvu.“