Futbal

Futbalisti FC DAC Dunajská Streda zvíťazili v 1. kole nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o titul nad FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 2:0.

Ilustračný obrázok k článku ViOn v nadstavbe podľahol Dunajskej Strede: Tréner súpera hovorí o ťažkom zápase, FOTO
8
Zdroj: TASR/Edmund Örzsik

Pred zápasom klubové vedenie zagratulovalo Makovi Divkovićovi, ktorý proti ViOnu nastúpil na stý zápas v drese Dunajskej Stredy. AKO 21-ročný sa stal najmladším hráčom v histórií klubu, ktorý to dosiahol. Prvá šanca v zápase prišla v 15. minúte, keď centrovanú loptu Müller poslal hlavičkou nad. V 20. minúte Ďubekov rohový kop Pintér z prvej poslal nad. Prvá polhodina prešla bez výrazných šancí. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, avšak s viacerými chybami na oboch stranách. Dunajská Streda sa dostávala do pokutového územia ViOnu, avšak obrana stála na pevných nohách. V 32. minúte to vyskúšal strelu z 25 metrov Kovaľ, ale bol nepresný. V 40. minúte prišla prvá vážnejšia šanca, Ramirezovu strelu z hranice pokutového územia však Chovan vyrazil. Na druhej strane vyskúšal Jedličkovu pozornosť Menich.

Obraz hry sa nezmenil ani po prestávke, naďalej sa hralo medzi šestnástkami. V 58. minúte mohol otvoriť skóre zápasu Ramirez, ktorý po centri z päťky poslal loptu nad. V 62. minúte pohrozil Čonka, ale mieril vedľa. V 70. minúte po Blackmanovej prihrávke vypálil Divković, ale mieril vedľa. V 75. minúte DAC išiel do vedenia, keď Kalmár z 23 metrov peknou strelou poslal loptu do siete – 1:0. Dunajská Streda aj po góle zostala v útočnom ťažení, držala viac loptu na kopačkách. V 87. minúte sa dostal k strele Ramirez v pokutovom území, odrazenú loptu poslal na bránu Balić, ale Chovan výborne chytil. V 88. minúte sa dostal k strele aj Dávid Hrnčár, avšak jeho strela letela vedľa. V 89. minúte DAC zvýšil vedenie, po Davisovom centri Ramirez hlavou poslal loptu do siete – 2:0.

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 2:0 (0:0)

Góly: 72. Kalmár, 89. Ramirez, ŽK: Christie-Davies – Čonka, Rozhodovali: Mastiš – Štrbo, Vorel

FC DAC: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak, Davis – Balić, Christie-Davis, Schäfer, Divković (78. Andzouana)- Ramirez, Kalmár (88. Nebyla)

ViOn: Chovan – Čögley, Menich, Čonka – Pintér, Moško – Hrnčár, Duga, Tóth (58.Grozdanovski), Kovaľ (70. Kyziridis)– Ďubek (85. Švec)

Bernd Storck, tréner DAC: „Gratulujem mužstvu k víťazstvu. Bol to ťažký zápas proti dobre organizovanému súperovi. V polčase som povedal hráčom v kabíne, aby zostali trpezliví. Potom prišiel krásny gól Kalmára, prelomili sme čakanie. Potom prišiel krásny center Davisa a gól Ramireza. Teraz sme boli lepšie organizovaní, nenechali sme priestor na kontry. Som rád, že po prehre na Slovane, sme sa vrátili na víťaznú vlnu.“

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: „Snažili sme hrať organizovane smerom dozadu, vyplniť priestory. Získavali sme lopty, ale nedokázali sme využiť voľné priestory. Súper okamžite odobral loptu a nemali sme možností na skórovanie. Jednu sme mali, musíme však také využiť. Budeme potom ťažko bodovať s kvalitnými súpermi.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.