Futbal

ViOn utŕžil poriadny výprask: Proti Ružomberku prehra s rozdielom piatich gólov

Naša najvyššia futbalová súťaž pokračovala ďalším kolom. Futbalisti Zlatých Moraviec si tentokrát zmerali sily s klubom MFK Ružomberok.

Ilustračný obrázok k článku ViOn utŕžil poriadny výprask: Proti Ružomberku prehra s rozdielom piatich gólov

Hneď v otváracej minúte Mareš otestoval Novotu medzi žrďami ViOn – u. Liptáci od začiatku sa zahryzli do svojho súpera. Búšili najmä po stranách, nebezpečné centre lietali pred bránu hostí a rodili sa aj sľubné situácie. V 10. min mal „gólovku“ na hlave J. Maslo, v 21. min Chrienov strelecký pokus asi z 20 metrov tesne minul bránu Moravčanov. Gól v sieti hostí doslova visel vo vzduchu a v 23. min aj padol. Ďubek z priameho kopu utešene položil loptu na hlavu nabiehajúcemu Kolčákovi a Novota nemal žiadnu šancu. V 32. min z ničoho nič udreli dovtedy absolútne pasívni hostia.

Konnsimbal prenikol po ľavej strane popri J. Maslovi, ako na tácke naservíroval loptu M. Sedlákovi, ktorý zblízka trafil šibenicu – 1:1. Inkasovaný gól Ružu zaskočil, naopak Zlaté Moravce sa osmelili aj v ofenzíve, no bezprostredne brankára Macíka neohrozili. V závere prvého polčasu sa Ružomberčania snažili vrátiť do vedenia. V 40. min Mareš napriahol spoza šestnástky a Novota jeho ranu vyboxoval. Tesne pred prestávkou po rýchlej domácej akcii, centri Mareša a koncovke Ďubeka, ViOn ratoval Bariš.

V úvode druhého dejstva, v 49. min, Novota pred seba stlmil Danielov pozdrav spoza „veľkého vápna“. V 52. min sa opäť menilo skóre, Bariš sa skĺzol pri súboji s Danielom a ružomberský stredopoliar mal otvorenú cestu až pred Novotu a rutinne loptu zavesil – 2:1. Vzápätí sa druhého streleckého zápisu v tejto sezóne dočkal aj Gál-Andrezly, keď perfektne zužitkoval Chrienovu prihrávku – 3:1. S chuťou hrajúci zverenci trénera N. Hrnčára aj ďalej pokračovali vo svojej veľkej aktivite. V 70. min Ďubek poslal loptu pred bránu a Kapor si ju smoliarsky usmernil do vlastnej siete. V 82. min piaty úspech MFK pridal po učebnicovej brejkovej akcii Mareš, ktorý po Faškovom parádnom vysunutí obišiel aj Novotu. Gólový koncert Ruže zavŕšil striedajúci Lačný. Stretnutie pod Čebraťom vyústilo v totálnu exhibíciu domáceho mužstva.

Hlasy trénerov

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: „Nám dnes futbal chutil, v našej hre bolo veľa pohybu a kreativity. Vypracovali sme si veľa šancí, mnohé situácie sme ešte nedotiahli. Som rád, že sme v tom pokračovali až do konca, že sme sa neuspokojili a celý zápas sme išli za gólmi. Takže spokojnosť.“

Peter Gergely, tréner Z. Moraviec: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, pretože domáci majú veľa rýchlych hráčov, hlavne smerom dopredu i značnú kvalitu, čo sa aj potvrdilo. Prvý polčas mali viacero nebezpečných únikov z krídelných priestorov, ktoré nedotiahli. Polčas sme ustáli na 1:1. Paradoxne, keď sme druhú polovicu začali lepšie a až do druhého gólu domácich do ničoho nepustili, sme z protiútoku, po našom rohu, dostali gól a za dve minúty ďalší. To boli zlomové momenty celého zápasu.“

MFK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 6:1 (1:1)

Góly: 23. Kolčák, 52. Daniel, 54. Gál-Andrezly, 70. Kapor (vlastný), 82. Mareš, 90.+ Lačný – 32. M. Sedlák. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: J. Maslo (Ružomberok), 1702 divákov

Zostavy a striedania:

• Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Kolčák – Daniel (88. Kudlička), Chrien (85. Lačný), Ďubek (72. Faško), Gál-Andrezly – Mareš
  • Zlaté Moravce-Vráble: Novota – Obrončík, Ranko, Kapor, Pintér – Bariš (64. Guilavogui) – Boszorád (62. Válovčan), Karlík, M. Sedlák, Orávik – Konnsimbal