Veronika Kalinová Futbal

Vo štvrťfinále Slovenského pohára – Slovnaft Cupu 2013 si vybojovali miestenku aj futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce, ktorí si na domácom trávniku poradili so Šaľou 3:2.

Ilustračný obrázok k článku ViOn uhral ďalšie kolo Slovnaft Cupu: Sme stále v hre, v zápase sme si poradili so Šaľou
Zdroj: Webnoviny.sk

Dramatický duel

Hráči ViOn-u vyhrávali po dvoch góloch Pribulu a Orávika už 3:0 v 58. minúte, hostia však zmobilizovali sily a dvoma presnými zásahmi Numerica a Konopáseka v rozpätí desiatich minút zdramatizovali duel, v ktorom napokon k prekvapeniu neprišlo.

Skončila Dunajská Streda

V rámci 3. kola Slovenského pohára – Slovnaft Cup 2013 vypadla DAC Dunajská Streda, ktorá na trávniku druholigového Prešova prehrala 0:1, a tak cesta v domácom pohári sa pre nich skončila pred bránami štvrťfinále.

Ešte stále v hre

Postup do ďalšej fázy SP si bez problémov vybojovali futbalisti Spartaka Trnava, ktorí zdolali Liptovský Mikuláš 3:0. V rozstreloch z 11 m uspeli Košice na pôde treťoligovej Serede, rovnako si počínala aj Senica v Rimavskej Sobote. V poslednom utorokovom dueli SP zdolal MFK Ružomberok svojho súpera z Michaloviec taktiež až v jedenástkovej lotérii 5:4.

Program 3. kola Slovnaft Cupu 2013 uzavrú v stredu futbalisti Slovana Bratislava, ktorí nastúpia na trávniku treťoligistu OFK Dunajská Lužná o 16.00 h, v rovnakom čase privíta FKS Nemšová corgoňligovú Žilinu.

Slovnaft Cup 2013 – 3. kolo:
FC ViOn Zlaté Moravce – FK Slovan Duslo Šaľa 3:2 (2:0)
Góly: 24., 42. Pribula, 58. Orávik – 71. Numeric, 81. Konopásek, ŽK: L. Mihálik, Candrák – Kráľ, R. Mihálik, 560 divákov