Futbal

ViOn si poradil aj s Pohroním: Tréner Benkovský neskrýva spokojnosť

Futbalisti FK Pohronie prehrali v 16. kole Fortuna ligy s FC ViOn Zlaté Moravce 0:2. Pre VioN ide o ďalšie dôležité body do ligovej tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku ViOn si poradil aj s Pohroním: Tréner Benkovský neskrýva spokojnosť

V Žiari nad Hronom sa hral duel posledného tímu s predposledným za vytrvalého drobného dažďa. Úvod mali lepší domáci, v druhej minúte Ladji preveril spoza šestnástky pozornosť brankára Kiru a v piatej po centri Záhumenského hlavičkoval Lačný vedľa žrde. Aktívnejší boli futbalisti Pohronia, ale nedostávali sa do šancí. Postupne sa začali osmeľovať hostia, začali mať viac loptu na kopačkách a hrozili najmä z pravej strany Mondekom.

Presný zásah

Tento hráč mal prvú možnosť v 27. minúte, pekne sa uvoľnil v pokutovom území, no zakončoval slabšie, lopta putovala do rúk Hrdličku. O dve minúty predviedol Mondek pekný prienik, po ktorom Švec obhodil z hranice šestnástky brankára, avšak aj bránku. Gólový moment prišiel napokon minútu pred polčasom. Najiniciatívnejší futbalista ViOn-u Mondek vyslal dobrú strelu z vnútra veľkého vápna, Hrdlička loptu vyrazil, nohami zneškodnil následnú dorážku Šveca, ale na tretiu koncovku z kopačky Kyziridisa už nemal nárok – 0:1.

V druhom polčase sa Pohronie snažilo o vyrovnanie, ale dlho si nevedelo vypracovať vyloženú šancu. Niekoľko nebezpečných lôpt v šestnástke Zlatomoravčania dobre ubránili a hrozili z rýchlych kontier. Skóre sa mohlo meniť až v 66. minúte, striedajúci Ściślak zakončoval z dvanástich metrov, trafil iba Menicha, ktorý zachránil Kiru od zákroku či gólu. Ešte väčšiu šancu mal spomínaný domáci hráč o dve minúty neskôr. Strieľal z vnútra pokutového územia, brankára prekonal, avšak na čiare ho zastúpil kapitán Čögley, vyhlavičkoval lop­tu.

Poistka v sieti

Na opačnej strane mohol pridať druhý gól z kontry Mondek, technickým pokusom z pravej strany mieril tesne vedľa žrde. To už v Žiari prestalo pršať a s pribúdajúcim záverom stretnutia narastal tlak Pohronia, pri chuti bol najmä Ściślak, ale tretiu jeho strelu opäť súper dobre blokoval, neskôr z dobrej pozície Záhumenský prekopol bránku a Badolo z ľavej strany veľkého vápna obtrel loptu o brvno. A tak sa potvrdilo známe pravidlo nedáš – dostaneš. ViOn-u vyšiel brejk, Ďubek pekne vysunul Kyziridisa, ktorý sa zoči – voči Hrdličkovi v 86. minúte nemýlil – 0:2. Rozhodca ešte nadstavil sedem minút, ale dráma sa už nekonala.

Ako zhodnotil zápas tréner Ľuboš Benkovský? Dočítate sa to na ďalšej strane!