Futbal

ViOn sa krčí na dne tabuľky: Od Žiliny dostal štyri góly, FOTO

Futbalisti MŠK Žilina si poradili v sobotňajšom domácom stretnutí 13. kola Fortuna ligy s FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1. Ukončili sedemzápasovú šnúru bez víťazstva. Hostia nezabodovali naplno ôsmykrát za sebou a naďalej okupujú poslednú priečku v tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku ViOn sa krčí na dne tabuľky: Od Žiliny dostal štyri góly, FOTO
5
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Pod Dubňom proti sebe nastúpili dve mužstvá, ktoré dlho nepoznali v lige pocit víťazstva. Žilinčania však už od úvodu dávali jasne najavo, že negatívnu sériu chcú prelomiť.

Nápor Žiliny

Aktivita domácich vyústila do úvodného gólu už v 6. minúte. Žilinčania „rozobrali“ obranu hostí a Paur mohol po prihrávke Bičachčjana zblízka zasunúť loptu do prázdnej bránky.

Nápor domácich neustával, o štyri minúty mal veľkú šancu Kaprálik, jeho pokus po teči preletel tesne nad bránkou Kiru. Po následnom rohovom kope už však Kaprálik z priestoru v strede šestnástky nezaváhal, loptu mu ideálne posunul opäť Bičachčjan.

V 34. minúte mohol Kaprálik pridať ďalší gól, no po individuálnej akcii nechal vyniknúť brankára Kiru. Už o minútu bol hosťujúci brankár opäť v pohotovosti, keď vychytal hlavičku Ďuriša.

Štyri minúty po zmene strán dal Paur najavo, že obraz hry sa meniť nebude, Kira musel vytiahnuť ďalší dobrý zákrok. V 73. minúte sa do útočného nasadenia Žiliny zapojil aj striedajúci Jánošík, no trafil iba žrď. Už o tri minúty mu to však vyšlo a po prihrávke Ďuriša zvýšil na 3:0. Až potom sa „žlto-zelení“ uspokojili a inkasovali po rohovom kope zásluhou hlavičky Šveca. V úplnom závere sa zapísal do streleckej listiny aj ďalší striedajúci hráč Jambor – 4:1.

Ako zhodnotil zápas tréner Ľuboš Benkovský? Dočítate sa to na druhej strane!