Futbal

ViOn s ďalšou posilou: Klub získal odchovanca Partizanu Belehrad

Fortunaligový klub FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble získal do svojich služieb mladého srbského futbalistu Marka Vujiča.

Ilustračný obrázok k článku ViOn s ďalšou posilou: Klub získal odchovanca Partizanu Belehrad
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Odchovanec Partizanu Belehrad sa s klubom dohodol na dvojročnom kontrakte.

Dvadsaťročný pravý obranca či krídelník viedol kategóriu do devätnásť rokov v Partizane s kapitánskou páskou. Pred vstupom do prvého tímu sa rozhodol vyskúšať inú krajinu i ligu.

„Marko je veľmi zaujímavý a mladý univerzál, schopný hrať na viacerých postoch. Primárne je jeho miesto na pravej strane obrany, ale využiteľný je i na oboch krídlach. Presne pre všetky tieto aspekty sme sa ho rozhodli angažovať a pracovať s ním. Prešiel akadémiou Partizanu Belehrad, má teda veľmi dobré základy. Určite potrebuje čas na adaptáciu. Musíme byť trpezliví, ale veríme, že jeho budúcnosť môže byť veľmi slušná. Okrem futbalových vecí je pre nás dôležitá tiež ľudská stránka. Marko je skromný, pokorný a tvrdo pracuje. Tešíme sa na spoluprácu,“ uviedol v tlačovej správe generálny manažér klubu Marek Ondrejka.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Vujič je v kádri Ľuboša Benkovského od štartu letnej prípravy. Predstavil sa v troch zo štyroch zápasov. Tréneri ho vyskúšali na pravom kraji obrany i krídle.

„Som veľmi šťastný, že sa transfer podaril. V priebehu niekoľkých dní som si tu všetko obľúbil. Podmienky máme naozaj na vysokej úrovni. Myslím si, že sa skladá dobrý a talentovaný tím zložený zo starších či mladších hráčov. Môžeme si pomôcť navzájom a každý deň sa zlepšovať. Môj tajný sen je prebojovať sa s klubom do prvej šestky,“ povedal po podpise zmluvy Vujič.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie