Futbal

ViOn rozstrieľal súpera z Trenčína: Balaj sa blysol hetrikom

Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble deklasovali v sobotňajšom dueli 13. kola Fortuna ligy AS Trenčín 5:0.

Ilustračný obrázok k článku ViOn rozstrieľal súpera z Trenčína: Balaj sa blysol hetrikom
Zdroj: Rastislav Búgel

Od úvodu obe mužstvá mysleli viac na ofenzívu. Už v 5. minúte prišla pekná akcia ViOn-u s koncovkou Čögleya, Šemrinec sa však prekvapiť nenechal. Na opačnej strane v 12. minúte Ligeon z uhla poslal loptu do autu. Do vedenia išli domáci v 22. minúte, Grozdanovski parádnou prihrávkou našiel Balaja a domáci kanonier otvoril gólový účet stretnutia.

Už o tri minúty sa skóre opäť menilo. Agilný Hrnčár poslal z pravej strany prudký center do malého vápna, kde vletel medzi stopérov Kovaľ, ktorý ukážkovo zavesil pod brvno. Po polhodine hry skúšal šťastie Hrnčár, s jeho strelou z hranice 16-ky si Šemrinec poradil. V 43. minúte mohlo byť 3:0, avšak Balajovu hlavičku Šemrinec vytesnil na rohový kop.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Po zmene strán sa Trenčania snažili vrátiť do stretnutia, ale ich profesorská hra k úspechu neviedla. Naopak, boli to domáci, ktorí neustále hrozili. V 49. minúte predviedol Hrnčár veľké sólo, ktoré zakončil krížnou strelou tesne vedľa pravej žrde. 53. minúta priniesla štandardnú situáciu, Čögley priťukol Orávikovi, ten prízemnou prihrávkou našiel Hrnčára, ktorý zvýšil na 3:0. V 61. minúte Kapuadi fauloval Balaja a domáci mali výhodu pokutového kopu.

Loptu si na biely bod postavil sám Balaj a s prehľadom zvýšil na 4:0.

V 83. minúte skompletizoval hetrik Balaj, ktorý strelou z prvej poslal do siete Hasprov center z pravej strany. V 86. minúte sa mohol do streleckej listiny zapísať striedajúci Šmatlák, jeho strela skončila na ľavej žrdi. ViOn dosiahol historicky najvyššie domáce víťazstvo v lige.

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble – AS Trenčín 5:0 (2:0)

Góly: 22., 62., 83. Balaj (druhý z 11 m), 25. Kovaľ, 53. Hrnčár. Rozhodovali: Glova – Pozor, Kováč, ŽK: Chovan – Kapuadi, Križan, Rogulič

ViOn: Chovan – Orávik, Tóth, Menich, Čonka (33. Haspra) – Čögley, Grozdanovski – Hrnčár (84. Vujič), Kyziridis (84. Šmatlák), Kovaľ (79. MiháliK) – Balaj (84. Tkáč)

Trenčín: Šemrinec – Ligeon (66. Slávik), Križan, Šulek, Kapuadi – Roguljič, El Mahdioui, Čatakovič (66. Gajdoš) – Ghali (46. Ikoba), Kadák, Tučný

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: „Dobre sa nám hodnotí tento zápas, hráči splnili do bodky všetko, čo sme pripravili. Určite si chceme výsledok užiť, ale musíme byť stále na zemi a pripraviť sa na ďalšie stretnutie. Hra s Balajom na hrote nám funguje, všetci hráči tvrdo pracujú a on tie góly dáva.“

Stijn Vreven, tréner Trenčína: „Z našej strany to bol dnes veľmi zlý zápas. Zdá sa mi, že toto mužstvo hrá pekne, len keď je vonku 25 stupňov.“

Peter Orávik, ViOn: „Dnes sme podali fantastický výkon, vyšlo nám prakticky všetko, na čo sme siahli. Boli sme na tento zápas veľmi dobre pripravení, napriek absencii šiestich chalanov sme to zvládli excelentne.“

Filip Balaj, ViOn, autor hetriku: „Dnes sme podali komplexný výkon, každý išiel na 100-percent. Snažime sa hrať pekný, útočný futbal a dnes to vyšlo dokonale. Ja sa cítim veľmi dobre a som rád za každý gól. Teším sa, že som v tabuľke strelcov tak vysoko.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.