Futbal

ViOn potvrdil úlohu favorita: Postúpil do 3. kola Slovnaft Cup-u

Futbalisti zo Zlatých Moraviec sa prebojovali do ďalšieho kola Slovenského pohára - Slovnaft Cup-u.

Ilustračný obrázok k článku ViOn potvrdil úlohu favorita: Postúpil do 3. kola Slovnaft Cup-u

ViOn začal svoju púť v Slovnaft Cup-e počas druhého kola, kde narazil na súpera zo štvrtej ligy.

Púť OFK Tovarníky začala proti Zemianskym Kostoľanom, kde jednoznačne zvíťazili 5:0. Následne si po penaltovom rozstrele poradili so Solčanmi 2:1. V utorok 24. augusta privítali ViOn Zlaté Moravce.

Tréner Benkovský nemal k dispozícii viacerých hráčov. Na zápase tak absentoval Duga, Kovaľ, Sloboda, Gamboš a chýbal tiež kapitán Čogley

ViOn sa ujal vedenia v 11. minúte, keď nariadený pokutový kop premenil Ďubek (0:1). O tri minúty neskôr zakončoval opäť Ďubek a loptu do vlastnej siete si odrazil V. Candrák (0:2).

Po 22. minútach hry bolo rozhodnuté. Na konečných 0:3 z pohľadu domácich upravil hlavou Yilmaz.

Prečítajte si tiež

Zápas pre klubovú stránku zhodnotil tréner Ľuboš Benkovský: „K zápasu sme chceli pristúpiť s maximálnou serióznosťou a vážnosťou, čo sa nám podarilo. Kľúčové bolo, že hneď na začiatku sme strelili góly. Hralo sa nám lepšie. Napriek tomu, súper sa, sympaticky, snažil dodržiavať svoje veci, ktoré si pripravil. So všetkým, čo sa zdalo od domácich ako nebezpečné, sme si poradili. Duel sme udržali na nulu. Pozitívne je, že sme to zvládli a pozitívne sa naladili do ďalšej časti sezóny.“

OFK Tovarníky – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 0:3 (0:3)

Góly: 11. Ďubek (11 m), 14. Ďubek, 22. Yilmaz

ViOn: Kira – Haspra, Tóth (46. Švec), Menich, Čonka – Kolesár, Chren – Mondek, Ďubek © (62. Mujiri), Chobot (80. Belmenen) – Yilmaz (46. Kyziridis)

Chystáte sa na dovolenku do Talianska, Chorvátska či Egypta? Viac o aktuálnych opatreniach v dovolenkových destináciách sa dočítate aj v kategórii Cestovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.