Futbal

ViOn opäť bez bodu: Proti Trenčínu inkasoval v nadstavenom čase

Futbalisti AS Trenčín vyhrali v sobotnom dueli 12. kola Fortuna ligy na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:0. O triumfe hostí rozhodol v druhej minúte nadstavenia Samuel Lavrinčík. Zlaté Moravce čakajú na výhru v najvyššej súťaži už sedem zápasov.

Ilustračný obrázok k článku ViOn opäť bez bodu: Proti Trenčínu inkasoval v nadstavenom čase
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Od úvodných minút sa hral otvorený a bojovný futbal, s pribúdajúcim časom sa hralo čoraz viac pred bránkou domáceho Kiru. Po Kadákovom rohovom kope v 24. minúte hlavičkoval nekrytý Hollý tesne vedľa. Už o dve minúty neskôr vyzvŕtal Gaži domácu obranu a jeho strelu tečoval Menich v poslednej chvíli na roh.

Po polhodine hry napriahol spoza šestnástky Ikoba a jeho pokusu chýbali k úspechu iba decimetre. Osem minút pred prestávkou po Ghaliho centri mal gól na hlave Ikoba, z troch krokov však netrafil bránku.

Gól v nadstavenom čase

Obraz hry sa príliš nezmenil ani po zmene strán. V 51. minúte sa do rýchlej kontry rútili traja Trenčania, no Kadák v koncovke zlyhal. O štyri minúty neskôr ten istý hráč vystrelil z 18 m tesne vedľa. Domáci sa pripomenuli až v 61. minúte, keď vôbec prvú strelu do priestoru bránky súpera vyslal Yilmaz. V 85. minúte po zákroku na Kyziridisa si domáci neúspešne pýtali pokutový kop, na druhej strane kryl Azangov pokus z protiútoku Kira.

V 86. minúte mohol byť hrdinom domácich striedajúci Svec, ale z 10 m prestrelil bránku. Keď sa už zdalo, že body sa budú deliť, rýchlu kontru hostí s prehľadom zakončil Lavrinčík – 0:1.

Ako zhodnotil zápas tréner Ľuboš Benkovský? Dozviete sa to na ďalšej strane!