Futbal

ViOn nezvládol zápas v Žiline: Inkasoval štyri góly, FOTO

Futbalisti Žiliny zvládli vstup do jarnej časti Fortuna ligy. V sobotnom domácom stretnutí 19. kola zvíťazili nad Zlatými Moravcami 4:1. Pripísali si prvý triumf po troch zápasoch.

Ilustračný obrázok k článku ViOn nezvládol zápas v Žiline: Inkasoval štyri góly, FOTO
7
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Úvod stretnutia patril domácim, už po ôsmich minútach sa po priamom kope dostal do dobrej príležitosti Ďuriš, ale netrafil bránku. Postupne sa hra presunula do stredu ihriska a ani jeden z tímov sa nedokázal dostať do výraznejšej šance, v 30. minúte síce Javorček poslal center do šestnástky, ale Ďuriš tentoraz netrafil loptu. Žilinčania sa napokon dočkali, v 41. minúte sa v pokutovom území hostí uvoľnil Jibril a otvoril skóre.

Po zmene strán domáci kontrolovali zápas, ale aj Zlaté Moravce zvýšili aktivitu. V 58. minúte nechýbalo veľa, aby využil chybu v rozohrávke Kovaľ, na druhej strane brankár Chovan pohotovo zasiahol po strele Iľka. Vzápätí domáca obrana opäť zazmätkovala v rozohrávke, Kopasovu prihrávku brankárovi zachytil Kovaľ a vyrovnal na 1:1. Radosť hostí však netrvala dlho a už o štyri minúty Žilinčania opäť viedli. Ďuriš poslal loptu z pravej strany a Moško ju nešťastne nasmeroval za chrbát vlastného brankára. Žilinčania pridali aj dve poistky, v 69. minúte sa individuálne presadil Iľko a v závere stanovil konečné skóre Slebodník, ktorý skóroval tri minúty po svojom príchode na ihrisko.

MŠK Žilina – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 4:1 (1:0)

Góly: 41. Jibril, 65. Moško (vlastný), 69. Iľko, 83. Slebodník – 61. Kovaľ. Rozhodovali: Dohál – Ferenc, Perát, ŽK: Ďubek, Chovan, Tóth (všetci Zlaté Moravce)

Žilina: Petráš – Vallo, Kopas, Kiwior, Javorček – Bernát (74. Bičachčjan), Fazlagić, Gono (78. Slebodník) – Ďuriš (66. Rusnák), Jibril (66. Kurminowski), Iľko (74. Goljan)

Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Moško, Menich, Chren – Hrnčár, Grozdanovski, Tóth, Čonka – Ďubek (47. Orávik) – Kyziridis (47. Kovaľ)

Pavol Staňo, tréner Žiliny: „Dovolím si tvrdiť, že sme podali jeden z najlepších výkonov za môjho pôsobenia. Bol to komplexný výkon, boli sme dobre zorganizovaní, pracovali sme vo vysokom tempe, hrali sme rýchlo, takže dnes klobúk dole pred chlapcami. Treba im pogratulovať, lebo som ich už dlho nevidel takto hrať.“

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: „Z našej strany rozhodli zápas situácie jeden na jedného, v ktorých sme zlyhali. Systémovo sme pripravili nejaké veci, ktoré sme predpokladali, že budú v zápase. Myslím si, že systémovo sme to zvládli. Ten výsledok sme sa snažili držať čo najdlhšie, čakali sme na našu príležitosť, nejaké náznaky tam boli, v druhom polčase sa nám podarilo vyrovnať. Ako som povedal, zápas rozhodli situácie jeden na jedného, ktoré sme nezvládli.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.