Futbal

ViOn neudržal vedenie: V zápase proti Dunajskej strede body nezískal

Futbalisti DAC Dunajská Streda sú naďalej bez straty bodu na čele Fortuna ligy. V nedeľňajšom dueli 5. kola vyhrali na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:1 a na konte majú 15 bodov.

Ilustračný obrázok k článku ViOn neudržal vedenie: V zápase proti Dunajskej strede body nezískal
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Od úvodu sa hral obojstranne otvorený futbal. V 3. minúte Kovaľ prihral Dugovi, ktorého prudká strela minula ľavú šibenicu. Už o minútu sa Balaj sám dostal do koncovky, ale jeho strelu Jedlička kryl. Na opačnej strane Ramírez hlavou poslal loptu tesne vedľa. Nádherný moment priniesla 17. minúta, Ďubek posunul Kovaľovi ten pätičkou našiel Hrnčára, ktorého delovku z 10 metrov Jedlička vytesnil na roh. Do vedenia išiel ViOn v 24. minúte, opäť šikovná kombinácia domácich po osi Grozdanovski – Balaj – Hrnčár, ktorý tentokrát nedal Jedličkovi šancu.

Vyrovnanie priniesla 36. minúta, keď po výskoku Čonku na Baliča kopali hostia pokutový kop, ktorý Kalmár s istotou premenil. Od tohto momentu hostia ožili. V 42. minúte Kružliak spoza 16-ky prudko vystrelil, Chovan v poslednej chvíli vyrazil na roh. V 44. minúte Blackman z 5-ky z čistej pozície hlavičkoval tesne nad.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Obojstranne bojovný futbal pokračoval aj v druhom dejstve. V 51. minúte Ďubek rozohral štandardku a Balajovu hlavičku gólman hostí kryl. V 56. minúte poslal dobrý center z pravej strany Čögley, ale Kovaľ z päťky mieril tesne vedľa. V 71. minúte skúšal štastie z hranice 16-ky Klamár, jeho prudká strela len tesne minula ľavý horný roh. Hostia sa čoraz viac tlačili pred pokutové územie ViOn-u, v 81. minúte Friedeho strelu odvrátil z bránkovej čiary v poslednej chvíli Hrnčár. Dokonalý obrat priniesla 84. minúta, Divkovič dostal ideálnu prihrávku za obranu a z ostrého uhla do opačného rohu trafil presne. Na druhej strane hneď po rozohrávke skončila Balajova strela na brvne. V závere sa domáci už ku koncovke nedostali a tak tri body putujú na Žitný ostrov.

FC ViOn Zlaté Moravce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:1)

Góly: 24. Hrnčár – 36. Kalmár (z 11 m), 84. Divkovič. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Ferenc, ŽK: Čonka, Grozdanovski, Balaj, Moško – Balič, Malý, Jedlička, 1903 divákov

Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Menich, Moško, Čonka – Hrnčár, Grozdanovski, Duga, Kovaľ (78. Kyziridis) – Ďubek – Balaj

DAC: Jedlička – Blackman, Müller, Malý, Kružliak – Schafer – Friede, Balić – Kalmár – Ramírez (73. Andzouana), Divković (88. Njie)

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: „Chcem pogratulovať súperovi k víťaztvu. V prvom polčase sme sa tlačili hore, podarilo sa nám streliť gól. Po zmene strán sme sa dostali do hlbokého bloku, dostali sme gól a v závere nám chýbalo aj šťastie pri vyloženej šanci, keď lopta skončila na brvne.“

Bernd Storck, tréner DAC-u: „Potvrdilo sa, čo sme očakávali. Zlaté Moravce sú doma nebezpečné, porazili Slovan. Postupne sme sa čoraz viac dostávali do zápasu. V druhom polčase sme dominovali, dali sme druhý gól, v závere sme mali aj šťastie, ale myslím, že sme si víťazstvo zaslúžili.“

Marko Divkovič, autor druhého gólu: „Vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Sme radi, že sme to zvládli. Víťazstvo je super, gól vždy poteší, verím, že to takto bude pokračovať aj ďalej.“

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.