Rastislav Búgel Futbal

ViOn konečne bodoval: Po víťazstve nad Senicou sa odlepil z dna tabuľky

Futbalisti Senice prehrali v sobotnom domácom zápase 14. kola Fortuna ligy so Zlatými Moravcami 1:2. ViOn sa odlepil z posledného miesta tabuľky.

Ilustračný obrázok k článku ViOn konečne bodoval: Po víťazstve nad Senicou sa odlepil z dna tabuľky
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Na Záhorie pricestoval posledný tím ligy zo Zlatých Moraviec, ktorý v tejto sezóne ešte nebodoval na ihrisku hostí. V posledných 6 kolách sa nedarilo naplno zabodovať ani Seničanom a tak sa čakalo, či niektoré mužstvo svoju sériu pretrhne. Hostia museli riešiť nútené striedanie ešte pred zápasom, keď sa v rozcvičke zranil brankár Lukáč, ktorého nahradil Kira.

Vytúžený gól

Záhorákom vyšiel úvod do stretnutia, keď Oršula výborne prihral do šestnástky Jurdíkovi, ktorý tvrdou strelou prestrelil Kiru. Napriek vedúcemu gólu to nebol dobrý zápas zo strany domácich v úvodnom dejstve. Viac z hry mali hostia, ale dlho si nedokázali vypracovať gólovú možnosť. V 16. minúte hlavičkoval po centri Čögley vedľa, na druhej strane Jurdíkova strela v 33. minúte Kirovi veľa problémov nenarobila. V 41. minúte sa uvoľnil Kyziridis, Ravas jeho strelu kryl.

V 43. minúte sa hosťom podarilo vyrovnať, keď Mondek dostal dobrú loptu za obranu, kde ho zle bránil Šimčák a krásnou strelou prekonal Ravasa.

Dôležité víťazstvo

Po prestávke sa hral záživnejší futbal a bolo oveľa viac vzruchu pred bránami. V 54. minúte po peknej kombinácii otrel Mondel z dobrej pozície ľavú žrď, o štyri minúty mieril Gamboš zvnútra šestnástky tesne vedľa. Od 60. minúty mali lepšiu 15-minútovku domáci. V 70. minúte predviedol krásnu akciu Vikri, keď prešiel až pred 16-ku, lopta po jeho strele tesne letela nad šibenicu. V 73. minúte po spornom momente v pokutovom území hostí sa nepískal po zákroku brankára Kiru na Vikriho pokutový kop. V záverečných 10 minútach sa hostia dostali do viacerých šancí a nakoniec aj strelili víťazný gól.

V 79. minúte bol po prihrávke Čonku v gólovej šanci striedajúci Ďubek, toho však vychytal brankár Ravas. Góolové šance Yilmaza a Slobodu opäť vyriešil domáci brankár, no bol prikrátky v 84. minúte na krásnu technickú strelu Kyziridisa z 20 metrov do ľavej šibenice. V nadstavenom čase sa ešte dostal do ďalšej gólovej šance Mondek, aj tentoraz výborným zákrokom podržal domácich Ravas. ViOn tak získal svoje prvé tohtosezónne víťazstvo na ihrisku súpera.

Ako zhodnotil zápas tréner Ľuboš Benkovský? Dozviete sa to na druhej strane!