Futbal

Vion dostal cez víkend nakladačku: Naši chalani utrpeli prehru s Trenčínom

Počas víkendu sa na pôde Zlatých Moraviec odohral zápas 22. kola Fortuna ligy. Zlatomoravčania si zmerali sily s ťažkým súperom - tímom AS Trenčín.

Ilustračný obrázok k článku Vion dostal cez víkend nakladačku: Naši chalani utrpeli prehru s Trenčínom

Trenčania mali raketový štart do stretnutia. Už v 1. minúte Gong krížnou prihrávkou cez celé pokutové územie ponúkol tutovku Mancemu, ktorý otvoril gólový účet stretnutia. V 13. minúte skúšal šťastie Gong, jeho strelu z rohu 16-ky Kováč kryl. Hostia dominovali na lopte a domáci nevedeli kam skôr skočiť. V 25. minúte sa zopakovala situácia z úvodu, agilný Gong vyhral osobný súboj s Horníkom, na hranici 11-ky našiel Manceho, ktorý sa opäť nemýlil. V 38. minúte napriahol z hranice 16-ky El Mahdioui, ktorého bombu Kováč vytesnil na roh. V závere prvého dejstva to bol opäť El Mahdioui, ktorý len tesne minul pravý horný roh Kováčovej brány.

Do druhého dejstva vstúpili domáci odvážnejšie. V 53. minúte napriahol spoza 16-ky Kotula, pozorný Šemričnec si s jeho strelou poradil. V 62. minúte Chren za obranu vysunul Harbu, ktorý parádnym lobom prekonal Šimrinca. V 72. minúte mal vyrovnanie na kopačke striedajúci Bartolomeu, jeho prudkú strelu Šemrinec s námahou vytesnil na roh. Nedaš-dostaneš sa prajavilo už o päť minút, van Arhnem posunul loptu Mancemu a strelecky disponovaný Chorvát skompletizoval hetrik. V 81. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Ewerton, Šemrinec bol na svojom mieste. Na opačnej strane sa v 86. minúte prízemnou strelou k pravej žrdi presadil Ubbink.

Hlasy trénerov

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: „Pre nás je to vytriezvenie, skóre 2:11 po troch zápasoch je veľavravné. Prvý polčas boli hostia všade, my sme prestriedali. Druhý polčas bol lepší. Dali sme kontaktný gól, mali sme šancu aj na vyrovnanie. Teraz nás čakajú zápasy o záchranu, musíme sa na to pripraviť.“

Vladimír Cifranič, tréner Trenčína: „Vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý. Hrali sme svoju hru, dali sme dva pekné góly. Druhý polčas sme nepochopiteľne prestali robiť to, čo sme si dohodli, našťastie sme dali tretí gól a v závere sme to už dohrali.“

ViOn Zlaté Moravce-Vráble – AS Trenčín 1:4 (0:2)

Góly: 62. Harba – 1., 25., 76. Mance, 86. Ubbink. Rozhodovali: Ziemba – Vorel, Kováč, ŽK: Urgela – El Mahdioui, Skovajsa, 468 divákov

Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Kotula, Horník, Nikolič, Chren, Nikolić – Bariš – Orávik (46. Bortolomeu), Harba – Šašinka (28. Ewerton), Duga (76. Rigo) – Urgela

Trenčín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – El Mahdioui – Gong, Ubbink, Zubairu (55. van Arnhem), Sleegers (71. Azango) – Mance (87. Čatakovič)