Peter Klimant Futbal

Víkend body nepriniesol: Futbalisti ViOn-u prehrali doma so Senicou

Naša najvyššia futbalová súťaž pokračovala 5. kolom. Futbalisti Zlatých Moraviec si tentokrát zmerali sily s klubom FK Senica.

Ilustračný obrázok k článku Víkend body nepriniesol: Futbalisti ViOn-u prehrali doma so Senicou

Stretnutiu predchádzala milá udalosť, keď páni Ondrej a Škula zablahoželali domácemu matadorovi medzi tromi žrďami Pavlovi Kováčovi k jeho 42. narodeninám. Od úvodnej minúty to boli domáci, ktorí sa tlačili do ofenzívy. V 7. minúte Orávikov center na zadnú žrď našiel Válovčana, ktorého hlavička skončila na pravej žrdi Šullovej brány. „Záhoráci“ pohrozili v 17. minúte, keď striedajúci Turina sa rútil sám na Kováča, ale ten v páde nohami loptu vytlačil na roh. Po polhodine hry sa Válovčan šikovne uvoľnil na hranici šestnástky a jeho strela len tesne minula pravú žrď. V 41. minúte si narazil Boszorád s Orávikom, ale pozorný Šulla hosťujúceho hráča k strele nepustil.

Po zmene strán diváci veľa futbalovej krásy nevideli. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami s množstvom nepresností a nedovolených zákrokov na oboch stranách. Po hodine hry sa domáci vehementne dožadovali pokutového kopu po zákroku na Válovčana, do vedenia však išli hostia v 71. minúte. Pintér úplne nezmyselne poslal loptu do vlastného pokutového územia, kde bol iba zabudnutý Turyna a ten ju bez problémov „upratal“ do prázdnej brány. Skóre sa mohlo zmeniť v 83. minúte, keď Březinova strela z priameho voľného kopu z 30 m skončila na pravej žrdi. V nadstavenom čase sa už domáci radovali z vyrovnávajúceho gólu, ten však pre ofsajd neplatil.

Hlasy trénerov

Peter Gergely, tréner Zlatých Moraviec: „Som sklamaný z výsledku. Dnes sme si určite nezaslúžili prehrať. Škoda, že sa nám nepodarilo dať gól do polčasu. Po zmene strán sme dostali gól po našej chybe. Neviem, čo asistent rozhodcu videl v poslednej minúte, podľa môjho názoru sme dali regulárny gól. Malo sa to skončiť 1:1 a všetci by boli spokojní.“

Miroslav Mentel, tréner FK Senica: „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. My sme mali zlý vstup do stretnutia a boli sme radi, že sme polčas prežili. Po zmene strán to bolo z našej strany už lepšie, dali sme gól. Som rád, že striedajúci hráči dobre zapadli do stretnutia.“

ViOn Zlaté Moravce – FK Senica 0:1 (0:0)

Gól: 71. Turyna. Rozhodoval: Horváth, ŽK: Obročník, Ranko – Mráz, Kratochvíl, Turyna, 1468 divákov.

Zostavy a striedania:

• ViOn Zlaté Moravce: Kováč – Boszorád (76. Rejdovian), Ranko, Kapor, Pintér – Obročník (80. Kastelovič) – Orávik, Bariš, Kostadinov, Válovčan (76. Gešnábel) – Pepe
  • FK Senica: Šulla – Gonchar, Březina, Antonio Ruiz Pirulo (89. Quaye) – Delgado Blažek – Mráz, Antonio Ruiz, Borja Docal (59. Ebwelle), Kratochvíl – Guillermo (6. Turyna)