Futbal

Víkend bez bodu: Zlaté Moravce prehrali s futbalistami Senice

Prvý májový víkend sa odohralo ďalšie kolo Fortuna ligy. Moravce v skupine o záchranu zabojovali o body proti Senici. Neúspešne.

Ilustračný obrázok k článku Víkend bez bodu: Zlaté Moravce prehrali s futbalistami Senice

Na Záhorí sa hral svižný ofenzívny futbal. Už v 5. minúte pohrozili hostia, keď sa v 16-ke presadil Bariš, jeho tvrdú strelu Holec vyrazil. ViOn vstúpil do stretnutia aktívnejšie, v 9. minúte ho schladili domáci vydarenou akciou, kedy Práznovský poslal loptu za obranu Castaňedom, ten si obhodil zle vybiehajúceho brankára a loptu poslal do prázdnej brány. Hostia sa snažili o vyrovnanie a opticky mali viac z hry. Ďalekonosnou strelou sa prezentoval v 17. minúte kapitán Chren, Holec loptu vyrazil na rohový kop. V 34. minúte mal na kopačke vyrovnanie da Silva, z výbornej pozície z hranice 16-ky mieril vedľa. Na druhej strane pálil Herrera a brankár loptu musel vyraziť na rohový kop. V 40. minúte sa hosťom podarilo vyrovnať, kedy da Silvovu strelu tečoval obranca Senice. Do kabíny išli Záhoráci s jednogólovým vedením, keď po faule Kotulu na Chacóna v pokutovom území išiel obranca po ČK predčasne pod sprchy a nariadenú penaltu Castaňeda premenil.

Aj v druhom polčase sa hral výborný futbal. Hostia bojovali a vôbec nebolo vidieť rozdiel v poli. V 47. minúte Brašeňova strela išla tesne vedľa. O desať minút Chacón vysunul Castaňedu, ten išiel sám na bránkára, ten výborným zákrokom loptu nohami vyrazil. Záhoráci mohli streliť gól aj v 63. minúte, kedy prudký Herrerov center si takmer vrazil do vlastnej siete Bariš, hostí od gólu zachránil výborný zákrok brankára. Hostia sa herne snažili, ale do zakončenia sa dostali až v závere. Ešte predtým v 71. minúte bol v ďalšej gólovke Castaňeda po prihrávke Brašeňa. Potom sa dvoch zakončení dostali hostia. Bartolomeua vychytal Holec a hlavička Nikoliča išla vedľa. V závere sa hrali hostia vabank. Krčova strela v dobrej pozícii letela nad, ale v nadstavenom čase Záhoráci strelili poisťovací tretí gól, keď Herrera vysunul najlepšieho hráča zápasu Castaňedu, ten išiel od polovice ihriska sám na opustenú bránu a loptu poslal do odkrytej brány. Venezuelský legionár bol hráčom zápasu, hýril pohybom a okrem hetriku bol aj v ďalších gólových šanciach. Záhoráci si víťazstvom priblížili barážovú 11. priečku o všetkom sa môže rozhodnúť v budúcom domácom zápase s Prešovom.

Hlasy trénerov

Ton Caanen, tréner Senice: „Hra bola otvorená od začiatku, tímy hrajú, chcú niečo dokázať. Začiatok zápasu bol veľmi pomalý, ale ako sme dali prvý gól, dalo nám to viac sebavedomia. Mali sme ďalšie príležitosti, ktoré sme bohužiaľ nepremenili a súper dokázal vyrovnať. Z psychologického hľadiska bolo dobré, že sme dokázali v poslednej minúte prvého polčasu strhnúť vedenie znovu na našu stranu. V druhom polčase sme chceli hrať kombinačnú hru, lenže bolo tam veľa dlhých lôpt, ktoré neboli úspešné. V zápase sme mali ďalšie šance, mohli sme vyhrávať 3:1, čím by spadla z nás nervozita, no nestalo sa tak. Gól sme dosiahli až v samom závere, keď hral súper vabank. Chcel by som pochváliť mojich hráčov, ktorí už tretí zápas po sebe dokázali vyhrať. Teraz by sme sa chceli sústrediť na ďalší zápas, do ktorého chceme dať všetku našu energiu.“

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: „V prvom rade gratulujem Senici k dôležitému víťazstvu. Musím byť optimista, máme pred sebou dva zápasy, potrebujeme ešte jeden bod. Dnes sme ten bod chceli získať, myslím si, že sme mali celkom dobrý vstup do zápasu, ale potom z prvej akcie Senice padol gól. Podarilo sa nám vyrovnať, boli sme aktívni, ale trochu nás dala do kolien posledná minúta prvého polčasu, ťažko sa k tomu vyjadrovať. Druhý polčas sme boli lepší, hrali sme vabank, chceli sme vyrovnať. V nadstavenom čase nepochopiteľná strata a bolo 3:1. Ešte raz gratulujem Senici, my musíme uhrať jeden bod najlepšie v najbližšom zápase.“

FK Senica – FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:1 (2:1)

• Góly: 9., 40.+, 90.+ Castaňeda (druhý z 11 m) – 40. Paixao da Silva. Rozhodovali: Somoláni – Kováč, Žákec, ŽK: Chacón, Ranko, Zezinho – Pintér, ČK: 45. Kotula (Zlaté Moravce), 793 divákov
  • Senica: Holec – Ranko, Práznovský, Villarraga – Herrera, Richtárech, Zezinho (83. Lupták), Cuadros (74. Krč), Brašeň – Chacón (66. Vaščák), Castaňeda
  • Zlaté Moravce-Vráble: Čočišvili – Kotula, Nikolić, Pintér, Chren – Bariš (77. Cleber) – Orávik, Harba, Paixao da Silva, Bartolomeu (70. Duga) – Urgela (46. Pleva)