Adriana Blahová Iné športy

Na tenisových kurtoch TK HANAKA prebehol turnaj kategórie B starších žiakov a žiačok. Moravce prezentovali piati hráči – Michaela Krausková, Juraj Gajdoš, Adam Noga, Matúš Bednár a Dávid Rajnoha.

Michaela Krausková mala v prvom kole voľný los. V druhom narazila na kvalitnú hráčku Reu Moravcovú. Úvod zápasu Michaele vyšiel. Súperka sa však chytila a nakoniec ho vyhrala 6:3. Druhý set rozhodol tie-break, v ktorom Miša prehrala.

Matúš Bednár hráva ešte za mladších žiakov. Na turnaj prišiel zbierať cenné skúsenosti. Prehral v prvom kole.

Juraj Gajdoš hrá tiež ešte za mladších žiakov. So súperom však odohral pomerne vyrovnaný zápas. V momente, keď Juraj zahral slabšiu loptu, súper to využil a výmenu ukončil. Inak Jura držal so súperom krok. Dosť veľa lôpt však kazil z backhandu. V zápase rozhodli bohatšie skúsenosti Marka Cetnera.

Dávid Rajnoha mal v prvom kole BYE. V ďalšom vyradil Simona Žáčeka. „V prvom sete som prehrával 2:4. Začal som menej kaziť a set som získal,“ hovorí Dávid. V osemfinále ho porazil práve premožiteľ Juraja Gajdoša Marko Cetner. **„Bol určite lepší. Mal isté údery, nerobil toľko nevynútených chýb a mal aj trochu šťastia,“ **dodáva mladý tenista.

Prvé kolo mal Adam voľné. Druhým prešiel celkom hladko. V osemifnále sa Adam stretol s Adamom Kakulom. „Súper bol úderovo lepší, vychádzal mu aj servis. Raz sa darilo jednému, raz druhému. Súperovi však lepšie vyšli závery setov,“ hodnotí hru Adam.

Zo štvorhry sa najlepšie darilo Jurajovi Gajdošovi, ktorý sa so svojím spoluhráčom Ladislavom Polákom prebojoval až do semifinále. Tu však podľahli neskorším víťazom štvorhry M. Cetnerovi a R. Levčíkovi.