Správy

Vianočná zbierka v zlatomoraveckej nemocnici: Koľko kíl odevov sa vyzbieralo?

Počas celého novembra sa konala vianočná zbierka šatstva, ktorá má za cieľ pomôcť ľuďom priamo v regióne. Zapojila sa i Nemocnica Zlaté Moravce.

Ilustračný obrázok k článku Vianočná zbierka v zlatomoraveckej nemocnici: Koľko kíl odevov sa vyzbieralo?
Zdroj: Nemocnica Zlaté Moravce

Zbierka bola prioritne určená pre zdravotníckych pracovníkov a ich rodiny v Nemocnici Levice, Nemocnici Komárno a Nemocnici Zlaté Moravce, ale v tomto roku vo veľkej miere oslovila aj širokú verejnosť.

„Nemocnica Zlaté Moravce prispela približne 250 kilogramami odevov pre azylový dom pre bezdomovcov v Nitre,“ informovala spoločnosť AGEL.

,,Charitatívna akcia s participáciou nemocníc si získala dôveru medzi ľuďmi, nielen preto, že pomáha najzraniteľnejším osobám, ale je aj príkladom spoločenskej zodpovednosti zdravotníckych zariadení. Táto kampaň už dokázala pomôcť tisícom ľudí a má nespochybniteľný význam ju každoročne organizovať," zdôvodnila veta Chreneková, predsedníčka správnej rady NADÁCIE AGEL.

Prerozdeľovanie zbierky pre núdznych ľudí priamo v regiónoch zabezpečuje nadácia každý rok v čoraz širšom meradle. Podľa nadácie okrem šatstva nosia ľudia do nemocníc rôzne veci, zdravotníci v tomto roku prijali napríklad televízor, mikrovlnnú rúru, plné tašky lega, celé výbavičky pre bábätká a stovky párov topánok.

Nechýbali športové potreby v podobe hokejok, futbalové lopty a tenisová raketa. Osobitne veľkú časť zbierky tvoria veci pre deti.

„Vianočná zbierka šatstva je v poradí treťou zbierkou, ktorú organizuje NADÁCIA AGEL v spolupráci s humanitárnymi a charitatívnymi organizáciami na Slovensku. Od prvého do tridsiateho novembra sa do nej zapojilo deväť nemocníc a podarilo sa im vyzbierať spolu viac ako jeden a pol tony šatstva a iných potrieb,“ dodáva AGEL.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie