Vianočná zbierka šatstva: Zapojila sa aj Nemocnica Zlaté Moravce

Deväť nemocníc po celom Slovenku prispeje do vianočnej zbierky šatstva, ktorá odštartovala 1. novembra a skončí 30. novembra. Zapojila sa aj nemocnica zo Zlatých Moraviec.

Ilustračný obrázok k článku Vianočná zbierka šatstva: Zapojila sa aj Nemocnica Zlaté Moravce
Zdroj: Nemocnica Zlaté Moravce

Projekt NADÁCIE AGEL aj v tomto roku podporia stovky zamestnancov, ich materiálna pomoc v najbližších týždňoch poputuje do rúk pracovníkov komunitných centier, dobročinných organizácií a humanitných spolkov.

Vlani vyzbierali zdravotníci tisícky kilogramov šatstva, obuvi, posteľnej bielizne a hračiek. Tento rok charitatívne aktivity pokračujú v obdobnom termíne, ako tomu bolo pred rokom. Veci z nadačnej zbierky dostanú sociálne znevýhodnené skupiny obyvateľstva, ako aj obyvatelia ohrození rizikom sociálneho vylúčenia.

,,Charitatívna zbierka poputuje predovšetkým sociálne slabším rodinám a občanom po celom Slovensku. Tých ľudí, ktorým teplé a čisté oblečenie pomôže je mnoho, tak hovoria naše skúsenosti z uplynulých rokov. Budeme však veľmi radi, keď sa o nás dozvedia aj tí, ktorí nás naozaj potrebujú. Z doterajších skúseností vieme, že najčastejšie našu pomoc pred vianočnými sviatkami vyhľadávajú ľudia bez domova a viacdetné rodiny," uviedla Iveta Chreneková, predsedníčka správnej rady NADÁCIE AGEL.

Ako ďalej uviedla, nadácia v spolupráci s charitatívnymi organizáciami pomáha hlavne sociálne slabým rodinám v jednotlivých regiónoch po celom Slovensku. Výrazne sa angažuje aj v oblasti sociálnej práce s deťmi a adresnej pomoci zdravotne znevýhodneným občanom.

Do charitatívnej zbierky sa zapájajú predovšetkým zamestnanci Nemocnice Zlaté Moravce, Nemocnice Krompachy, Nemocnice Levice, Všeobecnej nemocnice s poliklinikou Levoča, AGEL Clinic, Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku, Nemocnice Komárno, Nemocnice Košice-Šaca a Nemocnice Zvolen. „Jednotlivé zdravotnícke zariadenia taktiež zabezpečia aj prijatie príspevkov od dobrovoľníkov,“ dodáva NADÁCIA AGEL.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk