Iné športy

V Topoľčiankach bilancoval uplynulý rok: Ktorí cyklisti bodovali najviac?

Známy cyklistický klub ŠK Topoľčianky zhodnotil rok 2019. Viacerým jeho cyklistom sa darilo na rôznych súťažiach.

Ilustračný obrázok k článku V Topoľčiankach bilancoval uplynulý rok: Ktorí cyklisti bodovali najviac?
Zdroj: ŠK Topoľčianky

Po pár rokoch existencie Športového klubu Topoľčianky sa jeho mladí pretekári zapísali do cyklistického povedomia pomerne výraznou a nezmazateľnou stopou.

Bodovali v rôznych súťažiach a kategóriách, čo vedenie klubu teší. Ich podrobné úspechy si môžete pozrieť nižšie.

„Naši zverenci usilovne trénujú a tešia sa na nastávajúcu sezónu 2020, ktorá bude nabitá pretekmi o drahocenné body v Slovenskom pohári v horskej cyklistike XCO a XCM, cyklokrose a cestných pretekoch. V súčasnosti má náš klub 36 pretekárov, ktorí súťažia v žiackych a juniorských kategóriách,“ uvádza klub.

„Našim mladým nádejam držíme palce v ďalšom reprezentovaní klubu a želáme veľa úspechov bez nehôd a zranení,“ dodáva.

Najúspešnejší cyklisti klubu v sezóne 2019

Milan Húsenica – kategória Mini

• V pretekoch Slovenského pohára v horskej cyklistike XCO vyhral všetky kolá Slovenského pohára teda 7 prvých miest a tak isto aj majstrovstvá SR XCO v Poráči. V Detskej Tour Petra Sagana získal 6 prvých miest, 1 druhé miesto a stal sa celkovým víťazom kategórie Mini. V cyklokrose 5 tretích miest a celkovo tretie miesto v Slovenskom pohári

Martin Stano – kategória Mini

• V Detskej tour Petra Sagana: 1-krát tretie miesto, v pretekoch Slovenského pohára v horskej cyklistike XCO 2-krát druhé miesto a 1-krát tretie miesto

Hana Ferejová – staršia žiačka

• V Detskej tour Petra Sagana získala 1-krát prvé miesto, 3-krát druhé miesto a 1-krát tretie miesto. V celkovom hodnotení skončila 3. a získala červený bodkovaný dres.

Michal Minár – starší žiak

• V Detskej tour Petra Sagana: 1-krát druhé miesto, 2-krát tretie miesto. V celkovom hodnotení skončil 3. a získal červený bodkovaný dres.

Mário Jančo – Kadet

• V pretekoch Slovenského pohára v horskej cyklistike Slovenského pohára XCM má po jednom umiestnení z 1., 2. a 3. miesta. Celkovo v XCM Slovenskom pohári skončil prvý.

Timotej Laktiš – Kadet

• V pretekoch v horskej cyklistike Slovenského pohára XCM získal 1-krát prvé miesto. Celkovo v XCM Slovenskom pohári skončil druhý.

Igor Daniš – Masters

• Vybojoval 7 prvých miest na cestných pretekoch a v Sokolovciach titul Majstra SR v Cestnej cyklistike kategórie Masters C, v cyklokrose 4 druhé miesta, jedno tretie a celkovo druhé miesto v Slovenskom pohári, na majstrovstvách SR v XCM 3. miesto v Hrabušiciach.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.