Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  21 °C
Peter Klimant Rôzne

V Moravciach sa spúšťa nový charitatívny projekt: Aha, čo získajú zadarmo rodiny v núdzi

Zima je v plnom prúde. Tie najchladnejšie dni sú však ešte len pred nami. Na mnohých ľudí zo sociálne slabších rodín tak čaká náročné obdobie. Pomôcť by im však mal nový charitatívny projekt, ktorý sa v Moravciach spustí už čoskoro.

Ilustračný obrázok k článku V Moravciach sa spúšťa nový charitatívny projekt: Aha, čo získajú zadarmo rodiny v núdzi
Zdroj: Dnes24.sk

Skupina piatych aktivistov zo Zlatých Moraviec sa rozhodla pomôcť ľudom v núdzi. Od Nového roka v našom meste spúšťajú charitatívny projekt pod názvom „Teplo domova“. V ďaka nemu získajú ľudia zo sociálne slabších rodín zadarmo drevené palety, ktoré budú môcť použiť na vykurovanie svojich domovov.

„V dnešnej dobe je normálne, že si potrpíme na nejaký ten životný štandard, za ktorý považujeme teplú vodu a vykurovanie obydlí počas chladných dní v roku. Ale smutným faktom je, že nie každý má také šťastie, pretože mnoho ľudí žije aj v súčasnosti vo veľmi skromných, až poľných podmienkach. Ich osudy by nám nemali byť ľahostajné,“ vyjadrili sa zlatomoraveckí aktivisti, ktorí organizujú tento projekt v spolupráci so združením TERRA BONA.

Aktivisti majú pre ľudí k dispozícií šesť plne naložených kamiónov paliet, no podľa ich vyjadrení budú palety časom pribúdať. Akcia bude preto prebiehať počas celého budúceho roka. Každý človek v núdzi, ktorý má o palety záujem, môže kontaktovať jedného z piatich aktivistov, menovite – Zuzanu Blahákovú, Denisu Uhrinovú, Eleonóru Lobbovú, Michala Cimmermanna a Jána Kráľa, prípadne bližšie info získať na telefónnom čísle 0905 945 291.

Počet darovaných paliet na osobu sa podľa aktivistov bude určovať individuálne. Podmienka je, že obdarovaní si musia odvoz paliet zabezpečiť sami. Aktivisti na projekte spolupracujú i s Úradom práce sociálnych vecí a rodiny v Zlatých Moravciach.

Môže vás zaujímať:

Vianočná kapustnica zožala v Moravciach úspech: Na námestí ju ochutnal dav ľudí

Zdroj: Dnes24.sk